Červeny flíček na zátylku. Co na to použít?

Zodpovězené
23. srp 2020

Dobrý den,

můj syn, 8,5 měsíce, má na zátylku červený flíček. Doteď jsme s tím neměli potíže, jenže poslední dny ho to hodně svědí a dnes v noci si to rozškrábal. Na kožní jsem volala, ale bohužel mají volno až 30.9.

Tak prosím o radu, co na to použít.

Děkuji

Dobrý den,

bohužel nevidím fotku, neodhadnu, o jak velký problém se může jednat, ale může to bý i od komára, mnohdy to bývá velmi svědivé, zarudlé a nepříjemné, nebo také od pocení. Volila bych dezinfekci řepíkem nebo ředěným jodisolem (1:10) a poté máznout zinkovou mastí v non toxic kvalitě (seženete třeba na www.netoxickadomacnost.cz), pokud nemáte, zkuste si poptat v lékárně alespoň samotný prášek tj. sypký oxid zinku, nechat si odsypat 20 g a prášek pak lehce rozetřít na předem navlhčenou pokožku.
Můžete použít také actimaris gel (lékárna).

Přeji Vám krásný den.
Pavla