Ekzém, potničky, nebo zapařenina. Co myslíte?

Zodpovězené
1. črc 2020

Dobrý den,

co myslíte, je to ekzém, potničky, nebo zapařenina?

Má to na zádech a zadečku a má to cca 2 dny, teď, jak byla ta vedra, ale mám pocit, že se jí to od toho zadečku stále rozšiřuje 🤷🏻‍♀️.
Cca týden dostává malá (22 m.) jogurt a já jím občas už přes týden tvrdý sýr, ale jiné problémy k tomu nemá.
Cca od 6 měsíců jsem u ní měla podezření na alergii BKM a vejce. Před týdnem jsem byla pro výsledky Alex testů na alergo a vše u malé vyšlo negativně. A já teď už 2 týdny piju Tibi krystaly a malá je pije cca týden...

Může to být reakce na BKM nebo Tibi krystaly?

Ještě mě napadá, že se ty dva dny koupala ve vířivce se slanou vodou.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

původ se těžko odhaduje, protože to mohlo ovlivnit cokoli z toho, co jmenujete, případně i kombinace těchto faktorů.
Zkusila bych vysadit nejprve Tibi, mám zkušenost, že mnoho lidí neodhadne fermentaci /délku, poměry/ a v nápoji zůstává velké množství zbytkového cukru, přičemž kombinace cukr a mléčné produkty bývají častým spouštěčem ekzémů a kvasinky, plus do toho přicházejí tepla.
Pokud by se stav nelepšil, vrátila bych se k eliminaci mléčného, testy nemusí být v tomto věku vůbec průkazné a rozhodně neodhalí intoleranci, pouze sklony k alergii.
Jakmile by se začaly mléčné produkty znovu nasazovat, začala bych kvalitními kysanými, ideálně kefír z tibetské houby, tam lze regulovat obsah laktózy a máte pod kontrolou kvalitu, oproti produktům z marketu. Podrobný postup najdete zde na mém videu:

Přeji Vám krásný den.
Pavla