Extrémně suché ruce. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
19. kvě 2023

Dobrý den,

v první řadě bych ráda poděkovala, za Vaše cenné rady v oblasti NT péče. Můj dotaz se týká vysušené pokožky na hřbetu rukou, někdy až praská do krve. Od zimy tento stav přetrvává, přestože se snažím promazávat, ale bez úspěchu. K mytí rukou používám Urtekram tuhé mýdlo bez parfemace. K mazání jsem vyzkoušela krémy od Weledy, Lavery, balzám od Badgeru, bambucké máslo, různé oleje.

Prosím o radu, jak postupovat.

Předem děkuji.

Dobrý den,

předně buďte opatrná, v čem myjete nádobí, pokud myjete rukou, na úklid se vždy chránit rukavicemi, u nádobí také. Na nádobí dávejte přednost non toxic prostředkům, např. Sonett sensitiv nebo mydloš, najdete na nt eshopech třeba zde
www.prirodaregenerujenas.cz

Tekuté mýdlo nikdy nepoužívejte, pouze tuhé mýdlo, což děláte, to je dobře, můžete případně změnit za mýdlo lanolinové nebo mýdlo hydratační od Protože jsi, aby se pokožka lépe hydratovala
https://www.prirodaregenerujenas.cz/alchemix-de...
https://www.prirodaregenerujenas.cz/protoze-jsi...

Na ruce bych vyzkoušela pečující balzám a hydratační krém od značky Protože jsi, je to novinka a velmi se osvědčil právě na citlivé a suché ruce. Nyní je týden v akci ještě se slevou.

Pokud ruce bolestivě praskají, dávejte balzám s dračí krví, nebo zinkovou mast na zklidnění, jakmile se zklidní, použijte vyživující balzám nebo hydratační krém stejné značky. Je určena právě pro ekzematiky a osoby s citlivou pokožkou, včetně kojenců.

https://www.prirodaregenerujenas.cz/protoze-jsi...
https://www.prirodaregenerujenas.cz/regeneracni...
https://www.prirodaregenerujenas.cz/telovy-balz...
https://www.prirodaregenerujenas.cz/protoze-jsi...


Přeji Vám krásný den.
Pavla