Flek na břiše. O co by se mohlo jednat?

Zodpovězené
27. zář 2022

Dobrý den,

dva dny po viróze se synovi (5 let), udělal takový flíček na břiše. Nebolí ani nesvědí, pálí to po tělovém mléku, po zinkovce ani Curarině nikoliv. Má to zhruba týden.

Nevíte, o co by se mohlo jednat?

Děkuji

Hubrová

Dobrý den,

s tímto bych raději radila navštívit lékaře, je potřeba vyloučit impetigo (bakteriální infekce), plíseň a tzv. horkou skvrnu.

Osobně to tipuji spíše na impetigo nebo dermatofytózu (plísně, nejčastěji přenášené zvířaty). U dětí poměrně běžné.

Přeji Vám krásný den.
Pavla