Fleky na noze. Mohla by to být borelióza? Nebo spíše alergie?

Zodpovězené
2. srp 2021

Dobrý den,

dcera měla před měsícem klíště. Cca 14 zpátky se jí začaly dělat fleky na jedné noze. Objeví se, jsou dva dny, pak zmizí a zase se objeví.

Mohla by to být borelióza? Nebo spíše alergie na něco?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

s ohledem na to, že dcera klíště měla, bych určitě doporučila konzultovat s lékařem, protože boreliózu vyloučit v těchto případech nelze a může se skutečně jednat o boreliový erytém, u takto malých dětí většinou nemá nákaza nějaké vážné další projevy, přesto je však vhodné konzultovat s lékařem případné nasazení vhodných atb.

Pokud by se jednalo o alergickou reakci, zkuste potírat odvarem z roobois a vyčkat, v létě jsou zejména potravinové alergie na různé ovoce velmi běžné. Roli může hrát i případné vystavení slunci a tzv. solární dermatitida, snažte se nechodit na přímé slunce a nožky chránit oděvem, nebo dětským non toxic opalovacím krémem, např. značky Badger, Wooden spoon, Butterbean, Suntribe. Badger mají skvělé opalovací krémy na bázi zinku, Badger můžete používat i jako zklidňující krém se zinkem na vyrážky.
https://www.netoxickadomacnost.cz/Opalovaci-kre...

Přeji Vám krásný den.
Pavla