Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Hypoimunoglobulinemie iga. Co to znamená?

Zodpovězené
8. čer 2020

Dobrý den,

mé dceři (6 měsíců) byla na základně krevních testu zjištěna alergie na mléko, vejce, kočku a hypoimunoglobulinemie iga.
Má ošklivý mokvavý ekzém, se kterým už bojujeme hrozně dlouho a přes různé diety atd. se stav nelepší, ba naopak mi to prijde ještě horší. Problém už začal cca v jejich 4 týdnech.
Chtěla bych Vás poprosit, zda byste mi "lajcky" nevysvětlila, co tento pojem (hypoimunoglobulinemie iga) znamená. Dle alerga je to u kojených dětí normální a nemusí se to dál řešit. Dle paní Zikové je ale hlavní příčina v tom a je možné to "léčit" vakcínama. Jen chci dodat, že nám bylo na alergu doporučeno přestat kojit a dcera je nyní týden na Neocate.

Mockrát děkuji za Vaši odpověď!🙂

Dobrý den,

trochu mě zaráží, že Vám tento pojem blíže nevysvětlil Váš lékař, pokud na Vás nemá dostatek času, aby Vás se vším seznámil, pak doporučuji najít jiného.
Ve zkratce by se tedy mělo jednat o defekt/poruchu imunity, čili deficit či porucha tvorby určitých protilátek, díky čemuž dochází k častějším infekcím. V případě Vašeho dítěte se může jednat primárně o kožní infekce, tedy sklony k přemnožení některých bakterií, například staphylococcus aureus, který často kolonizuje právě ty mokvající ekzémy.
Bohužel nejsem imunolog a nedokáži Vám s jistotou říct, zda je tento stav dočasný a dítě z toho tzv. "vyroste", nebo zda s tím bude bojovat delší dobu. Netroufám si tedy hodnotit, tak jako p. Ziková, zda vakcíny u Vašeho dítěte pomohou a do jaké míry, toto je dle mého názoru vždy primárně na rozhodnutí lékaře specialisty. Přičemž lékař by měl posuzovat stav komplexněji a přistupovat k léčbě více celostně, pokud si nejste jisti jeho přístupem, můžete se zkusit obrátit na centrum Imunoflow v Praze, kde pracují s dětmi s těmito potížemi a vesměs máme od maminek na toto pracoviště velmi pozitivní ohlasy.

Nicméně pokud jste se již rozhodli přerušit kojení, pak ve Vašem případě nemá smysl navrhovat zavádět eliminační diety (což je jedna z možností, jak postupovat u kojenců s ekzémy ), spíše bych radila po nejnutnějším období na UM přejít velmi rychle a jak jen to bude možné na opravdu kvalitní a terapeutickou stravu, která pracuje komplexně, tedy primárně se zaměřuje na zdraví střeva, jehož stav úzce souvisí s imunitou.
Takové podmínky splňuje např.Gaps terapeutický protokol, doporučuji pořídit si knihu a přečíst si, jak se dá sestavit a zavádět léčebná strava u dítěte tak, aby měla šanci uzdravit, nebo alespoň výrazně zlepšit, i takto závažné stavy a defekty.
https://www.janadellplotnarkova.cz/produkt/gaps...


Přeji Vám krásný den.
Pavla