Jaký krém doporučujete na suchou pleť?

Zodpovězené
28. dub 2019

Dobrý den,

mám poslední dobou suchou pleť a rychle se mi tvoří vrásky (hlavně v okolí očí). Pleť je povadlá, chtěla bych ji nějak rozjasnit. Zkoušela jsem kokosový olej, bambucké máslo, krém od Alverde naturkosmetik, ale nepomohlo to. Mohla byste mi poradit nějaký netoxický krém?

Ještě se chci zeptat, zda má dobré složení kosmetika Weleda (konkrétně např. BB krém 5in1)?

Děkuji za odpověď!

Dobrý den,
přechod na netoxickou péči nemusí mít vždy snadný začátek, pleť zvyklá na chemickou berličku se o sebe najednou nedokáže starat sama. Také se můžete potkat s projevy detoxu a mnohdy nějakou chvíli trvá, než si vychytáte, jaké oleje, másla nebo krémy vám budou sedět.
Velký vliv má také to, jak s oleji/krémy pracujete, zda dodáváte dostatek hydratace a důležitých nutrientů též stravou, nejen zevně, a jakou máte životosprávu.
Na NT péči se všechny tyto "hříchy mládí" na pleti více projeví, protože vzhled není oklamán vyhlazujícími silikony, takže vyjde na povrch pravý stav naší pleti.
Kokosový olej je u suché pleti většinou chyba, on sám o sobě dost vysušuje, tam se zhoršení nedivím. Bambucké máslo nemusí jako monopéče u přechodu na NT stačit nebo sedět každému, navíc je nutno pleť nejprve hydratovat (nevím, zda-li pod máslo používáte hydrolát?). Oleje ani másla nikdy nenanášejte na suchou pleť.
Můj tip je následující, zvlhčete vyčištěnou pleť hydrolátem, který zároveň vyrovná ph a lehce tonizuje. V dlani rozpusťte máslo nebo olej (pro suchou pleť bych ale volila spíše šlehané balzámy z másel a olejů) a nechte nejprve ještě pleť krátkou chvíli nahřát nad parou, např asi 30 cm nad parou po vypnutí rychlovarné konvice nebo nad parou z hrnce, prosím neopařte se!!! Buďte vždy v bezpečné a dostatečné vzdálenosti, postupujte tak, jako když inhalujete páru třeba při viroze) Postačí krátký okamžik, pár sekund. Vklepejte máslo nebo krém a nechte ještě velmi krátce působit páru. Tím dojde k lepšímu vstřebání tuku, dobře vtiskejte krém do pleti, dokud je vlhká a teplá. Ideální je aplikace těsně po koupeli, kdy je pokožka vlhká a rozehřátá. Teplo je další faktor, který pomůže průniku účinných látek. Na suché pleti jinak zůstane máslo sedět a prakticky se nevstřebá.
Pokud by ani tato technika nepomohla, pak potřebujete více složkový krém s vodou.
Můžete vyzkoušet Weledu skin food, ta suché pleti dobře svědčí. Verze Skin food light je lehčí a rychleji se vstřebává, může být ted příjemnější jako denní krém v létě, kdy je horko, verze skin food je hutnější a výživnější, ta by vám mohla vyhovovat na noc.

Podobně pěkné složení má Weleda granátové jablko a pro zralou pleť je také dobrou volbou.
Máte-li možnost získat malé vzorečky kosmetiky Hauschka, pak jejich krémy jsou také složením slušný kompromis a vícesložkové.
Z NT krémů a šlehaných balzámů stojí za zmínku Beliansky elixír, který je velmi výživný
a osobně ho ráda používám v zimě, kdy mám sklony k sušší pleti.

https://www.netoxickadomacnost.cz/U-stastne-vce...

Také slovenská značka Navia nabízí celou řadu šlehaných balzámů s pečujícími složkami, jejich sortiment je dostupný už v několika českých eshopech, naleznete na netu.
V péči o oční okolí, zejména pokud se vám tvoří vrásky, bych volila luxusnější kompozice, neste.li alergik, nemusíte se bát ani směsí vybranných olejů, za zmínku u suché pleti vždy stojí například šípkový, nebo tamanu olej, oba jsou velmi vhodné pro zralou a suchou pleť. Oba jsou obsažené například v tomto produktu:
https://www.netoxickadomacnost.cz/Navia-Anti-Ag...
Velmi vyhledávaný je na oční okolí také olej z opuncie, kterému se přezdívá "přírodní botox". Jedná se ale o velmi drahý olej a doporučila bych ho až ve fázi, kdy si vaše pleť zvykne na NT péči a naučíte se s oleji správně pracovat. Mně oleje více vyhovují přes léto, na zimu zase šlehaná másla a krémy, ale Weledou nezkazíte nic v každém období.
Opuncie:
https://www.marokovbatohu.cz/souk/100--opunciov...
opunciový olej nově nabízí i zn. "Puity vision, k sehnání v síti drogerií DM

https://www.econea.cz/purity-vision-opunciovy-o...

BB krémy mi osobně přijdou zbytečné, jako korektor jsou slabé, jako krém zase obsahují zbytečně tonovací složku-pigmenty a titanium oxid, kterými je lépe šetřit a nenanášet je denně, spíše jen když není zbytí, tedy v rámci dekorativní kosmetiky, kde se to bez nich většinou neobejde.
Na druhou stranu, pokud by vám postačil místo makeupu, pak je např tato BB weleda krém složením lepší, než makeupy na přírodní bázi, ale obávám se, že nebude dostatečně pigmentovaný na to, aby plnily plnohodnotně funkci makeupu. No máte-li možnost nejprve vyzkoušet vzoreček, byla by to asi nejlepší varianta, aby jste pak nebyla zklamaná.
Stran suché pleti se obávám, že vyhovovat nemusí, bude spíše zmatňovat a jemně sjednocovat ton, ale velkou hydrataci od něj díky obsaženým pigmentům nečekejte.
Na léto bych raději volila kombinaci kvalitní hydrolát a dobře zapracovaný krém, vyzkoušejte nejprve tu Weledu skin food nebo granátové jablko, konzistencí se nejvíce blíží běžným krémům, na které jsou ženy zvyklé, ale kvalita složek se mi jeví výrazně lepší, než třeba u Alverde.

Přeji Vám krásný den.
Pavla