Jaký mycí gel na tělo a vlasy pro ekzematickou pokožku dítěte?

Zodpovězené
10. srp 2019

Dobrý den,

potřebovala bych poradit s prostředkem na tělo a vlasy do koupele pro 13ti měsíční dceru.

Asi do 7. měsíce věku jsme ji koupali v oleji Delfínek od Eoné, v té době, se jí objevil první ekzémek a teprve pak jsme začali koupat jen v čisté vodě. O NT jsem neměla ani páru, to až teď poslední cca 3 měsíce. Tedy doteď koupeme v čisté vodě. Ale manžel by rád nějaký prostředek na tělo a vlásky při koupání. Poradíte?

Slyšela jsem chválu na obyčejné olivové mýdlo, ale nevím, zda jde na vlásky. Mám ráda značku Weleda na opruzeniny, ale asi nic takového, co hledám, nevyrábí. Budu ráda za vaše doporučení.

Co se týče ekzemku, měla jen malé flíčky v oblasti plenek, ale v tuto chvíli je čistá.

Děkuji.

Dobrý den,

mytí ekzematického dítěte tohoto věku by mělo být co nejšetrnější. Koupel opravdu jen ve vodě, ideálně však nechlorované, pro ekzematiky velmi doporučuji pořídit filtr na sprchu, který vodu zbaví chloru, jinak se pokožka přesušuje a irituje. Levné a kvalitní filtry na sprchu například Dios, Dionella.

Ale i malé dítě je samozřejmě nutno občas jemně omýt mýdlem, zejména v oblasti plen, nebo pokud se zvýšeně potí či zapařuje. Pro takové případy doporučujeme čisté non toxic mýdlo, olivové nebo kokosové, vždy bez parfemace, tedy ani parfemace esenciálními oleji, což jsou sice přírodní silice, ale ani ty nejsou u ekzematika do 2 let doporučeny. Umělé parfémy a barviva v žádném případě, těm se vyhýbejte.

Není důvod takto malé dítě šamponovat, v oblasti hlavy se ještě netvoří typický maz, ani se tam dítě významně nešpiní.

Pokud by manžel přesto trval na mytí těla a vlásků tekutým prostředkem, tak by šlo tolerovat Dr. Bronners baby mild, ale osobně bych dala přednost tuhému mýdlu.

Zde tuhé non toxic mýdlo:

https://www.prirodaregeneruje.cz/tuhe-mydlo-bab...

Zde tekutá verze na tělo a vlasy:
https://www.prirodaregeneruje.cz/dr--bronner-s-...

Přeji Vám krásný den.
Pavla