Kožní vyrážka. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
5. říj 2022

Dobrý den,

dceři se udělala vyrážka na bříšku, stehnech a v podkolení. Tato vyrážka je svědivá.

Máte zkušenost, co by to mohlo být?

Děkuji

Dobrý den,

dle mých zkušeností se mi to jeví jako typická kopřivka, většinou se jedná o reakce na potraviny, ovoce, zelenina, kyselé pochutiny, ale mnohdy se objeví podobné projevy i jako následek přetíženého střeva (mnoho cukru, rafinované potraviny, lepek, nebo potraviny, které dítě momentálně špatně snáší a jeho imunitní systém ho vyhodnocuje negativně.
Zkuste revidovat jídelníček, cca - dny před výsevem vyrážky, patrně bude problém zakopaný tam.

Topicky bych požila na zklidnění zinkovou mast, ideálně v nt kvalitě, můžete koupit i běžně dostupnou v DM od Purity vision. Za několik dní by měla vyrážka sama odeznít.

Přeji Vám krásný den.
Pavla