Kvasinka na zadečku dítěte pod plenou. Čím mohu a nemohu mazat?

Zodpovězené
23. kvě 2019

Dobrý den,

prosím o radu jak odstranit kvasinku v oblasti pod plenou, tedy na zadečku dcery? Je to tedy lepší než to bylo, ale při přebalování se dcera hned dole škrábe. Ne tedy agresivně do krve, ale sahá si tam. Jsem 10 dní na eliminační dietě bez mléka, vajec, hovězího a kuřecího. Dceru často přebaluji a často větrám. Čím mohu a nemohu dceru v této oblasti mazat?

Děkuji.

Dobrý den,

kvasinkový ekzém se často může zaměnit s opruzeninou nebo reakcí na pleny, vše může svědit, nicméně obtíženě se to rozlišuje. Proto je vhodné upravit i stravu a péči, i když nevíte přesně původ. Ze stravy rozhodně nezapomeňte vyloučit cukr, omezit mouku zejména bílou-pšeničnou, omezit ovoce. Pokud by nepomohlo zklidňující mazání, zkuste také změnit pleny.

Ideální na kvasinkový ekzém v plenkové oblasti i opruzeniny je šetrná mast se zinkem, non toxic verze je například k sehnání zde: https://www.prirodaregeneruje.cz/zinkova-mast/?...
Přpadně z běžných marketů můžete vyzkoušet Weledu kojenecký krém, která obsahuje také zklidňující oxid zinečnatý a extrakt z měsíčku. http://www.weleda.cz/pece-o-dite/154-mesickovy-...

Krému nedávejte mnoho, stačí rozetřít malé množství.

Přeji Vám krásný den.
Pavla