Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Něco na obličeji. Co to může být?

Zodpovězené
ZdravíStrava, krmení, vaření od A po Z
30. led 2020

Dobrý den,

můžete mi prosím poradit, co by to mohlo být?

Jeden lékař tvrdí dermatitida a druhý nějaká plíseň, prý helicobacter. Vůbec netuším, mám to dva roky, někdy lepší. Objeví se to z ničeho nic dnes třeba po rajčeti a pomazánce, pak kuskusu se zeleninou - bylo to trochu mastné.

Případně, neznáte dobrého kožního doktora v Olomouci?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

kontakty na dobré doktory v Olomouci bohužel nemám. Nicméně i u dobrých dermatologů musí člověk počítat s tím, že dermatolog léčí primárně symptom, nikoli příčinu. Pokud se člověk chce dopátrat příčiny, musí se problému věnovat více komplexně a ne jen použít mastičku od kožního, protože kožař nemá čas s Vámi řešit například potravinové intolerance. Hledala bych spíše celostního lékaře.
Projevy potravinových intolerancí mohou být velmi různorodé, pokud máte reakce po jídle a máte disgnostikovaného helicobactera (netuším, jak na něj lékař přišel, dá se zjistit jen z testu, který dělá gastroenterolog, nedá se poznat z kůže, je to bakterie v žaludku), ale pokud ho skutečně máte, pak je to další symptom narušeného mikrobiomu, patogenní mikroflóry a nedostatku benefiční flóry, přičemž následně vznikají i různí kožní projevy (pronikání toxinů z nedostatečně zpracované potravy vlivem narušeného střeva), následky přemnožených patogenních bakterií.
Zkuste se zaměřit například na dietu HIT, pročíst si infa , možná by to mohl být váš případ.
https://aspoonofhistamine.com/


Přeji Vám krásný den.
Pavla