Non toxic praní a úklid. Čím mýt podlady a čím prát pleny?

Zodpovězené
27. čer 2019

Dobrý den.

Stala jsem se nedávno členkou skupiny Non toxic na FB, kterou spravujete. Hodně mi to pomohlo a na hodně věcí jsem změnila názor. Některé věci, ale v souborech nemohu dočíst, nebo možná špatně hledám.

Jak a čím umývat podlahy? Vypere strouhané kokosové mýdlo i látkové pleny? Nebo mám raději vyzkoušet nějaký hotový gel?

Jak vlastně začít, když chci postupně? Dcera trpí na kvasinku v oblasti pod plenou, trochu se to zlepšilo přechodem na látkové pleny, takže praní mě zajímá nejvic. A čeká ji za pár týdnů očkování. Četla jsem, že se má navýšit vit. C, třeba luhovanym rakytníkem a koupat v esompské soli. Kde a jak ji koupím a jak praktikovat tu samotnou koupel?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jsem moc ráda, že se jako maminka zajímáte o NT péči.

Látkové pleny kokosové prací mýdlo vypere, nutno ale prát na vyšší teploty a nad 60C přidávat perkarbonát. Z důvodu lepší prací schopnosti než jiná prací mýdla doporučuji zejména kokosové mýdlo Alchemix laboratory, pro praní plen bych volila to čisté, bez vůně. Můžete koupit již strouhané, nebo si sama nastrouhat. https://www.prirodaregeneruje.cz/znacka/alchemi...

Praní pracím mýdlem je z hlediska NT nejčistší a také nejekonomičtější verze, čili bych mu dala v začátcích přednost před gelem, zejména, pokud měla dcerka reakci pod plenkou. Sodu můžete v případě tohoto mýdla vynechat, pokud nemáte extremně tvrdou vodu.

Epsomskou sůl seženete na mnoha eshopech, na výše uvedeném eshopu také, dávkování je pak uvedeno vždy na obalu. https://www.prirodaregeneruje.cz/epsomska-sul-s...
Prodávají také v některých lékárnách, např na pilulka.cz

Podlahy lze vytírat octovým čističem /ideálně bílý ocet-prodáví kaufland a destilovaná voda, ředění uvedeno na obalu, ale lze použít i jiný ocet a nechat v něm vyluhovat citrusové slupky, tím získá příjemnější vůni. Poměr s vodou cca 1:10. Pokud je podlaha spíše mastná, pak je nutno přidat nějaký tenzid , například trochu strouhaného obyčejného NT mýdla /např olivové knossos), nebo si přímo koupit již hotový čistič, já používám například tento univerzální čistič sonett, protože jím lze mýt prakticky vše, od nádobí, sanitu až po podlahy. Používám verzi neutral, ale máte-li raději vůně a dítě není alergik, můžete použít i verzi s přírodní vůní. https://www.prirodaregeneruje.cz/sonett-univers...

Celý sortiment Sonett zde: https://www.prirodaregeneruje.cz/vyhledavani/?s...
, pokud chcete vyzkoušet i jiné produkty.

Koupíte i v některých prodejnách zdravé výživy, nebo na dalších eshopech, například Biooo.cz, Econea.cz, netoxcickadomacnost.cz.

Zn. Sonett splňuje standard non toxic drogerie.

Přeji Vám krásný den.
Pavla