Plíseň na nohou. Může se o ni jednat?

Zodpovězené
21. čer 2020

Dobrý den,

dcera, skoro 4 roky, má na nožkách suchá místa a za nehtama se jí dělá takový žluto-bílý binec. Přijde mi, že i nehtíky se jí z toho nadzvedávají.

Může to být plíseň?

Objevuje se jí to opakovaně. Stříhání nehtů je u nás karastrofa, jak to má škaredé, tak to nechce vůbec stříhat.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

vyloučit se to nedá, vzhledově by to odpovídalo.
Doporučila bych velmi omezit cukry, sladkosti nedávat vůbec, nahradit menším množstvím ovoce, nedávat slazené jogurty ani sladké pečivo.
Vyzkoušejte koupele nohou v hypermanganu (roztok na světle fialovo), pokud by nevydržela koupel, pak alespoň 2x denně potírat vatovým tamponkem namočeným v roztoku hypermanganu, dále můžete použít na potírání ředěný jablečná ocet, cca 1:3 s převařenou vodou.
Je potřeba vydržet delší dobu, obvykle to trvá i několik týdnů, než se plíseň nebo mykóza dostane pod kontrolu.

Přeji Vám krásný den.
Pavla