Přírodní dekorativní kosmetika. Chci řasenku, make up a pudr. Je vhodná alverde nebo jiná značka?

Zodpovězené
17. kvě 2019

Dobrý den,

skoro vůbec se nelíčím, používám příležitostně pouze řasenku. Ráda bych si ale nějaký základ dekorativní kosmetiky pořídila a začala se občas líčit. Teď k mé otázce: jakou přírodní dekorativní kosmetiku pořídit? Jde mi hlavně o řasenku, make-up a pudr. Je vhodná například zn. Alverde? Také bych se ráda zeptala, jak tohle řešíte vy?

Děkuji za odpověď a přeji pěkný den, Jana

Dobrý den,

pro začátečníka při přechodu na non toxic péči není značka Alverde vůbec špatná, je snadno dostupná, finančně nijak náročná a má široký výběr. Mně osobně Alverde dekorativka nevyhovuje funkčně, respektive jak které produkty. U řasenky dávám přednost řasence zn. Hauschka, která mi vyhovuje jak kartáčkem, tak konzistencí a výsledným efektem. Patří ale k těm dražším. V rámci řasenek se mi také docela dobře osvědčila značka Lily Lolo, také dostupná v ČR. Od této firmy vřele doporučuji minerální makeup, pokud by vám vyhovoval. Mají širokou škálu odstínů, nabízejí také vzorečky v malém balení. Pokud se naučíte s minerálním makeupem pracovat, je to asi nejlepší varianta s ohledem na možnou dráždivost. Já osobně již příliš makeup nepoužívám, protože v mém věku již musím velmi pečlivě volit, co nanesu na pleť a měla jsem pocit, že každý makeup mi pleť zatěžoval. Nicméně svého času, pokud bylo nutno makeup použít, například na focení, používala jsem buď tekutý od dr.Hauschka (odkaz níže), nebo minerální od Lily Lolo. Ten mám v zásobě stále a používám ho na drobné retuše pupínků nebo defektů na pleti, pokud již k nim dojde. Jinak si vystačím s řasenkou, stíny nebo tužkou na oči (tužku na oči mám od zn. Mineral fusion z Iherb, je opravdu vynikající, ale levnější verze od Alverde lze také v rámci dekorativky tolerovat). Na slavnostní příležitosti používám paletku stínů od Lily Lolo a příležitostně tvářenku od Alverde. Na rty z větší části používám jen balzám, nebo tonovaný balzám, rtěnku používám jen výjimečně, také od značky Mineral fusion.

Stíny: (zn. Lily lolo má paletky, i jednotlivé mono stíny)
https://www.biooo.cz/paletka_ocnich_stinu_laid_...

Tekutý makeup Dr.Hauschka:
https://www.yinyang.cz/dr-hauschka/dekorativni-...

Přeji Vám krásný den.
Pavla