Přírodní vlasová kosmetika bez Sodium Coco Sulfate. Poradí, jakou si pořídit?

Zodpovězené
16. dub 2019

Dobrý den přeji,

jelikož již léta používám stejnou kosmetiku (no poo, později v kombinaci s Naturinka), rozhodla jsem se kvůli náročnosti dodávání výživy vlasům pořídit si nějakou, která bude co nejvíce přírodní. V dnešní době je to však velký oříšek. Oslovila mne značka Hristina, avšak po patřičném prostudování jsem usoudila, že její složení není důvěryhodné. Posléze každá další značka, která se mi zalíbila, obsahuje přinejmenším Sodium Coco Sulfate. Je tato látka opravdu tak velmi podobná a škodlivá jako SLS? Nemáte nějaké tipy na značku přírodní kosmetiky? Jde mi hlavně o kosmetiku vlasovou, všude jinde si vystačím s čistými oleji, tudíž jinou nevyužívám.

Mockrát děkuji.

Dobrý den,

u coco sulfátu se jedná o syntetický derivát z kokosového oleje, takže nelze tuto látku označit za toxic složku, v podstatě ji na NT můžeme tolerovat jako kompromis, ale spíše je riziková v užívání kvůli poměrně agresivnímu odmašťujícímu účinku, díky němuž může působit podobně dráždivě jako SLS. Je to ale věc individuální snášenlivosti. Pokud má jedinec velmi citlivou pokožku nebo alergie a reaguje špatně na SLS, pak je vhodné se vyhnout i SCS a buď zkusit nopoo metody, nebo hledat šampon s jemnějším složením, který obsahuje tzv. cukerné tenzidy, například lauryl glucosid, decyl glucosid. Tekuté šampony ale musí být vždy nějak konzervované a emulgované, takže i zde se jedná spíše o kompromis než o čistý NT produkt. U těchto tzv. Low poo šamponů lze zkusit značky nebo verze s jemnějšími tenzidy, jakými je například Khadi tekutá, Weleda, Lavera, nebo tento zn. I+M: http://www.natubea.cz/low-poo-sampony/sampon-fr...

Přeji Vám krásný den.
Pavla