Pupínky, puchýřky na kůži nesvědí, nepálí. Co to může být?

Zodpovězené
26. led 2019

Dobrý den,

věděla byste (podle foto), co by to mohlo být?
Nesvědí, nepálí, jsou to takové pupínky, puchýřky, kdy po týdnu pupínky trošku zmizely, ale zase pro změnu kůže zčervenala.

Děkuji Vám.

Dobrý den,

přiznám se, že na fotce toho není moc vidět, takže se mi těžko odpovídá, navíc nevím, co přesně předcházelo vzniku puchýřků, zda jde o dítě či dospělého. Může to být reakce na potraviny, reakce z citlivosti na některé chemické složky, nebo se takto může projevit disbalance kožního ekosystému, kdy se pak začínají přemnožovat různé patogenní bakterie a plísně, dost často ani kožní lékař není schopný určit původ, takže se postupuje jen topickou léčbu.

Doporučila bych zrevidovat stravu a zvážit eliminaci lepku a BKM, to jsou nejčastější příčiny změn na kůži tohoto typu. Na ošetření zkuste solné nebo sirné mýdlo, osvědčuje se u atopiků, působí antimikrobiálně a hojivě. Na noc buď domácí zinkovou mast, nebo ředěnou propolisovou tinkturu, pokud bude kůže příliš vysušená, tak aplikovat například zklidňující mléko od Weleda. Solné mýdlo např.zde http://www.prirodaregeneruje.cz/solna-moringa/?...

Přeji Vám krásný den.
Pavla