Pupínky slévající se v jeden velký flek. Mohlo by se jednat o ekzém?

Zodpovězené
4. kvě 2020

Dobrý den,

synovi,10 měsíců, se na stehně a kolínku udělaly pupínky, které se jakoby slévají v jeden velký flek. Někdy jsou červenější, jindy méně. Malému dělám ovesné koupele, promazávám a zkoušela jsem zinkovou mast, bohužel bez zlepšení. Doktorka mi řekla, že jde o dětskou dermatitidu a mám jen promazávat, ale nezabírá to. Syn je z poloviny kojen a z poloviny na tuhé stravě (ovoce, zelenina, maso, jogurt a chleba).

Mohlo by se jednat o ekzém? A čím, prosím, mazat?

Děkuji a přeji hezký den.

Jana

Dobrý den,

mohlo by se jednat o kožní projev potravinové intolerance, tyto pupínky často vídám u intolerancí obilovin, zejména lepku a také mléka. Nejedná se o alergii, ale intoleranci, horší snášenlivost, proto se nemusí v žádných IG testech prokázat a jako první bych tedy volila úpravu stravy po nějakou dobu řekněme 2 měsíců, aby se to na stavu střeva mohlo projevit.
Zkuste tedy nejprve ze stravy vyeliminovat lepek a mléčné produkty.

Přeji Vám krásný den.
Pavla