Rozsáhlý ekzém. Co to může být?

Zodpovězené
6. bře 2023

Dobrý den,

syn, 6 měsíců, má rozsáhlý ekzém po celém těle. Nejdříve jsme mysleli, že je to atopický ekzém. Léčeno Biodermou, Linolou, ovesnou koupelí. Ekzém přetrvává v mnohem horším podání viz foto.

Den ode dne je ekzém horší a rozšiřuje se. Dle doktorky se jedná o kvasinkovou infekci a plíseň. Dostali jsme Fucidin, ten jsme vysadili, protože malého to pálilo (řval 10 minut po namazání), Imazol a Lipobázi. Po imazolu je to suché a loupe se kůže. Když namažeme Lipobází, tak to strašně vyleze a je to extrémně červené a malý se začne po namazání škrábat. Vyzkoušeli jsme už několik krémů a nic nepomáhá. Napadla mě i alergie na zvířata nebo mléko, ale těžko říct.

Částečně kojím a dokrmuju Bebou Ha 1. Před pár dny jsme začali s příkrmy. Malý ještě očkovány není díky ekzému. Ekzém má už cca 2 měsíce, ale zpočátku to nic nebylo. Teď poslední cca 2 týdny se to extrémně rychle zhoršuje. Stravu mám pořad stejnou.

Nevíte, co to může být?

Na kožní jsme objednání ke konci března, jenže to má už i na puse a zvětšuje se to.

Děkuji

Dobrý den,

s ohledem na to, že jste v péči dermatologa, by měl vaši situaci zvládat řešit on, což se dle vašeho popisu a stavu dle fotek bohužel neděje. Předně chci upozornit, že nejsem lékař a tedy nemohu oficiálně takto na dálku "diagnostikovat" povahu ekzému. Mohu vám jen předat své osobní zkušenosti.

Postup lékařky a případná dietní doporučení bych u takto rozsáhlého ekzému určitě neváhala konzultovat s dalšími odborníky imunology, zkuste se obrátit na kliniku Imunoflow, kde se starají o pacienty také stran eliminační diety na rozumné úrovni, může se jednat i o reakce na příkrmy nebo zvolené umělé mléko.

Případný NT postup topické péče s Vámi mohu zkonzultovat, můžete mě kontaktovat na email pavlanontoxicgmail@gmail.com.

Přeji Vám krásný den.
Pavla