Svědění před a za oušky. Může to být něco vážného?

Zodpovězené
19. zář 2019

Dobrý den,

malému je rok a někdy si jakoby drbe část před ouškem a někdy i za, mívá to zarudlé a má hodně mazu v oušku. Stává se to velmi nepravidelně...

Může to být něco vážného, nebo ho tam může svědit jen ušní maz?

Děkuji

Dobrý den,

může to být seborea či kvasinka.

Ale stejně tak dobře to může být svědění vlivem přehnané tvorby ušního mazu. Pokud byl vyšetřen na ORL a shledán v pořádku, šla bych cestou té kvasinky, t.j. omezit cukr a bílou mouku ve stravě, mléčné produkty jen kysané.

Bezpečné odstranění ušního mazu u dětí by měl poradit lékař, nedoporučuje se šťourání ušní tyčinkou, na to pozor. Docela dobrý způsob jsou ušní svíce, zkuste najít na netu, případně se poradit s lékařem ORL.

Přeji Vám krásný den.
Pavla