Začervenalá kůže ve vlasech. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
19. pro 2020

Dobrý den,

prosím o radu. Už rok se trápím se začervenalou kůží ve vlasech v zátylku, která pálí a svědí. V létě kůže byla lepší, ale v zimě se rapidně zhoršila. Lupy nemám, jen jednou se mi na červené kůži udělaly strupy.

Nevíte prosím, co by to mohlo být ?🙂

Děkuji

Dobrý den,

může to být počínající ložisko seborhei, v této vlasové části se také často tvoří.
Hlídejte si ve stravě cukr, je potřeba opravdu striktně hlídat sladké a nepřehánět to s ovocem, pozor také na laktózu, dávejte přednost kysaným mléčným produktům, kde je laktózy méně.

Po mytí vlasů si vždy pečlivě vyfoukejte vlasy vlažným vzduchem, ideálně v předklonu a po směru růstu vlasů. Pokud jste zvyklá si po mytí vlasů balit vlasy do ručníku a necháváte chvíli sušit, nebo si vlasy příliš nefénujete, podporujete vlhkostí vznik nevhodného mikrobiálního prostředí, které pak nahrává tvorbě různých druhů kvasinky.
Na zklidnění můžete zkusit použít čistou termální vodu (v lékárně například vodu Avéne), případně hydrolát, který má již terapeutické vlastnosti. Volila bych například hydrolát geránium.
Vybírejte také dobře vhodný šampon, který má pěkné non toxic složení a zároveň působí proti kvasince, doporučuji například tea tree šampon od Odylique, který je jemný, nedráždivý a současně pomáhá tlumit kvasinku.

https://www.wereco.store/p/armina-kvetova-voda-...

https://www.wereco.store/p/odylique-cistici-sam...

Přeji Vám krásný den.
Pavla