Likvidace zbytkového materiálu - PVC, koberec. Do jakého kontejneru tento materiál patří?

Zodpovězené
25. srp 2023

Dobrý den,

před několika lety jsme zakoupili PVC podlahy pro náš dům. Po dokončení stavby nám zůstalo malé množství zbytkového materiálu, který jsme si nechali pro případ potřeby, ale od té doby nepoužili. Rádi bychom se poradili ohledně správného způsobu likvidace tohoto materiálu.

Patří tento materiál do kontejneru s plastovým odpadem?

Jak je to s PVC a s kobercem?

Děkuji za Vaši radu.

Dobrý den,

PVC, neboli polyvinylchlorid do žluté popelnice na plast nepatří. Při recyklaci by mohl znehodnotit další plasty. Je potřeba zbytky Vašeho starého PVC odnést do sběrného dvora.

S přáním pěkného dne

Jiří Novotný
podlahový specialista
www.breno.cz