Jizva po císaři. Čím mazat a kdy začít?

Zodpovězené
10. kvě 2024

Zdravím,

máte, prosím, nějaký tip, čím mazat jizvu po císařském řezu a kdy začít?

Děkuji

Dobrý den,

jizvu můžete začít mazat pokud je již kompletně zahojená a rána je suchá. Doporučuji začít nejdříve cca 1 cm od vnějšího okraje a postupně se přibližujte až k samotné jizvě a až naposledy přímo na ni. Přidat můžete i metodu míčkování. K mazání jsou nejlepší oleje a masti s přidáním hojivých bylinek - arnika, kostival, měsíček. Levandule má pro změnu desinfekční účinky.

Přeji Vám krásný den,
Monika Suchánková Seidlová
www.podula.cz