Vtáčení špiček. Na koho dalšího bych se mohla obrátit?

Zodpovězené
27. dub 2023

Dobrý den,

dceři bude na začátku května 5 let. Všímám si, že vtáčí špičky dovnitř. Levou nohu o trošku více než pravou. Ne tolik, že by o ně třeba zakopávala, nicméně je to viditelné nejen pro mne, ale i okolí. Byla jsem upozorněna i ze školky, že tuto skutečnost zaregistrovali. Byly jsme na kontrole na ortopedii (z vlastní iniciativy, již 2x, údajně vše v pořádku a má z toho prostě vyrůst) i na podiatrii (také z vlastní iniciativy a také 2x, naposledy asi před měsícem). S sebou jsme měly i boty. I zde je údajně vše v pořádku a není třeba navštěvovat žádné další odborníky, následující návštěva byla doporučena za rok.

Dcera navštěvuje sportovní kroužek, ráda se pohybuje, běhá, hraje různé pohybové hry atd. Velmi nerada bych ale i přesto něco zanedbala.

Na koho dalšího bych se mohla obrátit?

Nechci znít jako hysterická matka, nicméně občasné pohledy okolí mne ubíjí.

Děkuji za Váš čas a přeji hezky den.

Kateřina.

Milá Kateřino,

děkuji za Váš dotaz. Je skvělé, že problém s vtáčením špiček dcerky řešíte. Sama asi cítíte, že to není zcela v pořádku. Proto bych Vám doporučila ještě návštěvu fyzioterapeuta, který se na dcerku podívá komplexně. Není totiž vyloučeno, že může mít oslabenou pánev, kterou bude muset vhodnými cviky posílit a zaměřit se na aktivaci hlubokého stabilizačního systému. Odborník by se měl v případě vaší dcerky zaměřit na vyšetření kyčlí, postavení pánve a osu dolních končetin. Argument typu, dítě z toho vyroste, je v naší společnosti přežitkem, ale bohužel se s ním stále setkávám velice často.

Jelikož jsem na podobný dotaz již celkem podrobně odpovídala, navedu Vás na tento link, kde se dozvíte více informací a možností, jak začít s dcerkou správně cvičit v pohodlí domova.
https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna....

Pokud byste se chtěla poradit i jiným způsobem než touto formou, obraťte se na mě, kontakty jsou uvedeny níže. Můžete se se mnou spojit také prostřednictvím online Fyzionožka poradny, kde bychom se potkaly na dálku.

Držím Vám palce a přeji pěkný den.

Soňa

Mgr. Soňa Barvenčíková
Fyzioterapeut | Fyzioporadna, výběr vhodného zboží
mail: fyzioporadna@spokonozka.cz
tel: +420 728 182 829
Web | Blog | Facebook | Instagram