6 měsíců snažení. Za jak dlouho bych to měla řešit, pokud neotěhotním?

Zodpovězené
12. dub 2021

Dobrý den,

je mi 33, snažíme se o miminko už 6 měsíců. V lednu byl pozitivní test, ale bohužel spustila se menstruace. Beru jen kyselinu listovou, Nosifol forte, Inofolic - vyzkoušeno, ale bez pozitiva, spíše si myslím, že mi to nějak rozházelo cyklus. Už druhý měsíc špiním 4 dny před ms,a a pak se to totálně rozjede. Dočetla jsem se tu, že pomůže kontryhel a kapky Gynex na srovnání cyklu. K doktorce s tím zatím nechci jít, pořád si říkám, že se to srovná a jen plaším, protože si mimčo přeji moc a mám to jen v hlavě.

Můžete mi prosím poradit, za jak dlouho bych to měla řešit, pokud neotěhotním?

Podotýkám, že se snažíme v plodných dnech a ovulaci si zjišťuji digitálním testem.

Děkuji

Dobrý den,

myslím, že zbytečně plašíte, já bych užíval jen kyselinu listovou a snaha by měla být 12 měsíců než navštívíte lékaře.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz