Snažení delší jak 6 měsíců. Podělíme se o zkušenosti?

foaji
23. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu úplný nováček. Myslela jsem si, jak jednoduché bude otěhotnět. To jsem se šeredně spletla!! Snažíme se od ledna. Bezúspěšně. Menstruace mi chodí, jak se jí zachce. Jednou po 28mi dnech, teď naposled přišla až po 50ti dnech (měla jsem velkou cystu na vaječníku). Myslím, že mám nadbytek mužských hormonů. Pleť jak puberťák, více chloupků na těle, šílený cyklus, dělají se mi cysty na vaječnících. Gynekolog říká, ať zatím nic neřeším, že jsem mladá a příroda to vyřeší za mě. Doporučil mi Gynex, prý mi určitě pomůže. No..vděčím mu za svou, snad první ovulaci 🙂 Myslela jsem si, že mě zklidnil i po psychické stránce, ale dnes na mě padá tak strašná úzkost!! Nejraději bych celou noc probrečela do polštáře. Bojím se udělat si další těhotenský test, protože bude určitě opět negativní. Noo.. a dost mrčení 🙂 Tak mě zajímá, jak jste na tom vy? Vaše příběhy, problémy, jak dlouho se snažíte? 😕 Pokud máte i nějakou radu ohledně toho nadbytku mužských hormonů.. četla jsem, že je třeba omezit cukr a víc se hýbat, nevím.. nějaké zkušenosti? 🙂

stazina
23. črc 2011

@foaji AHoj ,věřím, že snažení 6 měsíců je pro tebe hrozně dlouhá doba, jako asi pro každou snažilku, ael drž se, věřím, že se brzo zadaří..podle mě je doůležitý , aby se Ti hlavně upravil cyklus..já jsem pila od začátku ms do 14 dne kontryhel, pak na 14 dní vynechat....a ms mi po třech ěsícch chodila pravidelně na den i hodinu...myslím, že Gynex taky není špatnej a jestli Ti ho doporučil dr, tak do toho jdi....Zatím bych si být Tebou nelámala halvu s nějakýma mužskýma hormonama, ono to půjde,neboj..My se snažili rok a půl, pak zjistili manželovu neplodnost a museli jsme na IVf, ale ted se zadařilo přirozeně.Takže tomu věř, pokus se myslet i na něco jiného...až po roce marného snažení jsem to začali řešit s dr. a s centrem asistované reprodukce..al eu vás to bude vpohodě.držím palce!!

blueapple
23. črc 2011

@foaji Nepravidelný cyklus mám také, je to těžké trefit se v ten den "D". Zkuste na to jít trochu "vědecky". Nám to pomohlo teď při snažení o druhé mimi. Doporučuju hlavně zjistit , kdy máš ovulaci (díky ovulačním testům nebo měření BT je to dnes snadné) a v ty dny se snažit nebo sexíkovat obden, ale to se půl roku a déle těžko zvládá, i když manželům by se to asi líbilo 😉

Jinak bych vydržela tak max. 3/4 roku intenzivního snažení a pak bych lékaři řekla, že se snažím už rok (pokud by to nechtěl řešit dříve), aby se něco dělo, aby udělal nějaká základní vyšetření, min. zjistit ovulku pomocí UTZ, základní spermio,...atd. Nemá smysl ztrácet čas celý rok bez jediné info, bez jediného vyšetření!

helousek1
23. črc 2011

@foaji ahoj, já si také myslím, že 6 měsíců je v pohodě 🙂. My teď jedeme 11. cyklus a stále nic....Mě osobně to už přestalo bavit a asi se na to vykašlem, protože každý měsíc řešit, zda to už konečně klapne je na budku.

marketa137
24. črc 2011

@foaji no jako první si ench udělat HP a pak se uvidí. Já bez hormonální léčby bych neotěhotněla 😒 Mma tak rozhozený hormony že ani ovulaci nemam a proč se zbytečně trápit. Pokud HP vyjde dobře tak bych tomu nechala čas ale pokud HP vyjde špatně tak to chce nasadit léčbu a ne čekat na zázrak. my tomu poprvé nechali čas a první syn se povedl až po 5 letech 😒

foaji
autor
24. črc 2011

@stazina Ahoj, děkuju za povzbuzení. Ten kontryhel v tom Gynexu je taky, tak snad to bude fungovat. Ty jsi brala do 14. dne ten kontryhel a zbytek cyklu nic? Měla jsi taky nepravidelný cyklus? Já s tím Gynexem začínám první měsíc, ovulace sice byla, ale bojím se, že na menstruaci budu čekat zas šílenou dobu. Ten Gynex se má prý vysazovat 21. den cyklu na týden, dnes jsem ho vysadila, tak snad si tělo nějak poradí samo..

foaji
autor
24. črc 2011

@blueapple Ahoj, já myslím, že zkoušet to v mém případě vědecky, je marné 🙂 Pochybuju, že bych to podle měření bazální teploty poznala, to fakt není pro mě. Navíc mívám často zvýšený teploty těla(třeba teď) a absolutně nevím z jakého důvodu. Každopádně příští měsíc nakoupím aspoň ty ovulační testy. Jak na nich nic neobjevím, udeřím na doktora 🙂 Jak moc jsi měla ty cykly nepravidelné? Nevím, když mám ty problémy s cystama.. folikul mi nepraskne, ale vyroste mi z něj cysta, jestli mi ty ovulační testy i tak ukážou ovulaci anebo ne? Ony přece reagují na určitou hladinu hormonů, ale neví, jestli se vajíčko uvolnilo nebo mi z něj roste cysta.. 😨 Já jsem z toho všeho tak trochu jelen 😕

foaji
autor
24. črc 2011

@helousek1 No já jsem jen ráda, že jsme s přítelem začali tak brzo a netlačí nás čas a přibývající léta (jeho možná ano, mě určitě ne). To je jediné, čím se zatím můžu uklidnit.. Hlavně jak mi mamča říkala, že dítě je hned, že mě měla na první pokus, hahaha no.. u mě to moc nefunguje..

foaji
autor
24. črc 2011

@marketa137 Ahoj, no já tomu dám ještě tak dva cykly, jestli nezjistím ovulace, tak budu tlačit na doktora ať něco dělá.. mladá nemladá, taky se mi nechce čekat několik let..

marketa137
24. črc 2011

@foaji mě i v centru říkala že čím dřív se přijde tím lépe. minimálně je čas na zjištění problému ale viděla ybch to na podobný problém jako mam já a mě pomohl clostík a utrogestan 🙂

foaji
autor
24. črc 2011

@marketa137 A jak dlouho po nasazení clostíku a utrogestanu se vám zadařilo??

marketa137
24. črc 2011

@foaji někomu se zadaří hned ale nám vždycky až 6 cyklus 😒 . manžel říká že ostatní na otěhotnění musí mít klid a mě vždycky doktor řekl že další léky už mě nedá a povedlo se. Poprvé jsme šli do centra a tam na mě koukali jak na blázna co tam chci když jsme těhotná 😀 a před Tomíkem jsme byla 8.6 pro léky a doktor že už ne a at si zavolam do centra tak jsem se objednala a 12.6. jsem musela otěhotnět 😀

martinatrnkova
24. črc 2011

@foaji Ahoj, my se snažili přes rok a půl... Doktor mě po roce řekl, že by jsme mohli zkusit nějaký centrum, ale že nás to vyjde na hodně peněz... prostě mě to nabídl a pak od toho odrazoval.... v následujícím půl roce jsem si měla měřit teplotu, aby mi potom sdělil plodné dny, ale z naměřených hodnot odečetl velký prdlajz, protože mě teplota strašně lítala nezávisle na ovulaci. Tak to pak 3x zkoušel podle utz a nic. Nakonec jsem se na návševu u něj a výpočet plodných dní vyprdla a zjistila jsem, že to vyšlo... a podle výpočtů to vůbec nesedělo. Vždycky když se mi ms zpozdila, tak jsem běžela do lékárny a testovala a nic.... byla jsem z toho špatná a rady, že se na to nemá myslet byly kničemu. Pak přišlo stěhování, myslelo se na něco jiného a zadařilo se.
Půl roku není zas tak dlouhá doba, jsou ženský, kteří se snaží mnohem déle.
Dopřávej si pohyb, jez hodně ovoce a zeleniny...hlavně žádný velký změny, jen poupravit.
Přeji hodně štěstí, při dalším snažení 🙂

helousek1
24. črc 2011

@foaji já ho brala tři měsíce a nicˇ, pak jsem ho měsíc nebrala a teď ho mám zase, tak uvidíme.