Gynprodyl + Clostilbegyt. Můžete mi prosím poradit, jaký den cyklu s čím začít?

Zodpovězené
13. říj 2023

Dobrý den,

od lékaře jsem dostala tyto dva léky na podporu správné ovulace a početí. Bohužel mi doktor dávkování jen ústně sdělil a já ho samozřejmě zapomněla. Před lety jsem od něj dostala přímo kartičku se zakřížkovaným dnem, kdy mám co užít.

Můžete mi, prosím, poradit?

Doktor má nyní dovolenou ☹. Cyklus mám 39-42 dní.

Kolik si toho mám vzít vím, ale nevím, jaký den cyklu s čím začít. Po Gynprodylu bych prý měla dostat do 48 h menstruaci, pokud se otěhotnění nezadaří.

Děkuji

Dobrý den,

Clostilbegyt se užívá od 3. do 7. dne cyklu, nejčastěji v dávkování 1-0-1, doba nasazení Gynprodylu záleží na době Vaší ovulace - ale protože máte dlouhé cykly, tak to takto po emailu nedám. Navíc Vám mohou vyrůst více jak 2 folikuly a trošku Vám hrozí vícečetné těhotenství. Já si pacientky na CC monitoruji ultrazvukem.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz