Snížená funkce štítné žlázy a vliv na plodnost. Může být příčinou?

Zodpovězené
9. čer 2020

Dobrý den,

před měsícem mi byla zjištěna snížená funkce štítné žlázy - hodnota TSH 9,03 . Ostatní hodnoty hormonálního profilu jsou v pořádku. Zatím mi byl nasazen 1 x Letrox 50.

Dle ultrazvuku na gynekologii, bazální teploty a ovulačních testů nemám problém s ovulací. Chci se zeptat, jestli i přesto může štítná žláza ovlivňovat třeba uhnízdění vajíčka. Zatím jsem všude četla, že ŠŽ brání ovulaci, ale tu já mám.

Avšak trápí mě dlouhé špinění před MS. Vždy začne tak od 8 DPO a trvá do MS (celkem tedy 6 dní). Na gynekologii mi byl předepsán Duphaston od 16. DC - 25. DC (mám krátké cykly cca 24, 25 dní).

Může být příčinou špinění před MS štítná žláza a také mít vliv na nidaci vajíčka?

O miminko se snažíme 1 a půl roku, partner je v pořádku.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

hladina TSH 9 je vysoká a 50ug podle mne nebude stačit. Určitě doporučuji návštěvu endokrinologa a uvidíte. Je možné, že jakmile nastavíte hladinu okolo 3, tak se menzes upraví.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz