Bolest 2 roky po porodu - nejspíš stydká kost. Máte zkušenost?

Zodpovězené
19. led 2020

Dobrý den,

mám přes 2 roky po porodu. 1,5 roku mám neustále bolesti dole (v místě natržení - šikmo spodní část velkého pysku, bolest jde do kyčlí, některé dny se to dá přežít, jindy nemůžu ani sedět).
Bývalý gynekolog to vyhodnotil jako bolestivou poporodní jizvu a poslal mě na přešití. To nepomohlo, tak mě slušnou formou poslal do háje, že neví, co se mnou.
Změnila jsem gynekologa, bohužel opět špatně. Byla jsem i u ortopeda a rtg kyčle v pořádku. Opět jsem změnila gynekologa a konečně se začalo něco dít. Chodím s jizvou na laser, místo ve spodní části pysku je nateklé. Při prohmatu pochvy zevnitř mě bolí ta kost (ne nahoru ke klitorisu, ne dolů ke konečníku, ale na stranu). Neuroložka mě poslala na magnetickou rezonanci bederní páteře, prý tam půjde vidět cely spodek. Co jsem se dívala na Google, tak na snímku je jen páteř 😔 . Mám obavu, aby tam šlo vidět i to, co mě bolí nejvíc..stydká kost.
Pochybuji, že mě pošlou na další rezonanci. Krev v pořádku, fyzio mi nepomohlo.

Nemáte prosím zkušenost, co by to mohlo být?

Jsem už zoufalá a skoro 2 roky denně trpím bolestí 😔.

Děkuji 🍀

Dobrý den,

popisujete potíže, které se týkají svalů, fascií a dalších měkkých tkání, které v genitální oblasti mohou být po porodu velice citlivé. Často jde o neošetřené jizvy, bolestivé spoušťové body ve svalech, zvýšené napětí ve fasciích.
Pro tuto oblast opravdu potřebujete vhodného jemného fyzioterapeuta, který má dobrou praxi v urogynekologii.
Laseroterapie je výborná forma fyzikální terapie, ale často je potřeba i manuální terapie.
Ano, s touto skupinou žen pracuji, můžete se tedy na mne obrátit.

Přeji Vám vše dobré,
Daniela Císařová DiS.
www.danielacisarova.cz
e-mail: fyzioterapeut@danielacisarova.cz