Bolest stydké kosti ve 23. tt, pomohly by cviky?

zuzanastr
30. zář 2015

Ahojky holky, mám dotaz.
Bolela Vás stydklá kost ve druhém trimestru? Jsem ve 23 tt a celkem mě při chůzi bolí na pravé straně stydká kost, když sedím, necítím nic, ale když jdu celkem to bolí, předpokládám, že je to opět roztahováním dělohy, jsou však tyto bolesti dočasné? Povolí alespoň na čas? Bolest to velká není, vydržet se dá, zvlášť když se rozejdu, ale nepříjemné to je. pomohly by cviky?
Děkuju za odpovědi

karlajasmine
30. zář 2015

@zuzanastr stydka kost me nebolela ale boli me od cca 20tt kostrc a klouby na obou stehnech.. jediny co mi pomaha je casto menit polohu (leh,sed,chuze), plavani, a hodne jsem zvysila davky vapniku (pila litry mlika a jedla hodne jogurty.... ale to zalezi i, jestli mas na mlecne vyrobky chut..) .. klouby proste bohuzel bolet budou :(.. jediny fakt zdrava strava, pohyb, pohodlny obleceni, menit polohu..

no_title
30. zář 2015

Je to normální, pánev se postupně připravuje na porod. V podstatě uvolňuje prostor příchodu miminka. Taky proto se podle kostí pozná, že žena v minulosti rodila 🙂

drakenn
30. zář 2015

Normální.. chce to v těhu chodit jakkoliv cvičit.. a bude to v pohodě.. ani ty změny nepoznáš a budeš lépe připravená

muchomurkazelena
1. říj 2015

Taky mě bolela při chůzi, ale až ke konci těhu, v osmém a devátém měsíci.

zuzanastr
autor
1. říj 2015

Děkuju holky, jsem provorodička, tak jsem ze všeho vyplašená. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru