Stehy po porodu-neopadaly ani se nevstřebaly. Je to v pořádku?

Zodpovězené
19. pro 2019

Dobrý den,

jsem 25 dní po porodu. Pořád cítím tlak, když vstanu v klitorisu a vlastně celkově. Začala jsem brát Aescin, je to po něm lepší. Jenže se mi zase rozjely očistky, dva dny jsem měla pokoj. Teď mám průhledný hlen s jasně červenou barvou, ale jen trošku. Jsem šitá na malých pyskách, ale stehy neopadaly ani se nevstřebaly.

Je to v pořádku?

Na gynekologii bych v normální situaci zašla, ale narodilo se mi mrtvé miminko v 35.tt a necítím se vůbec na to, abych byla v čekárně s těhotnými.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je mi moc líto, jakou situací procházíte.
Každopádně vyšetření na gynekologii bude třeba. Někdy opravdu trvá, než stehy opadají. Jizva by však neměla bolet! Pro její citlivost zřejmě pociťujete zmiňovaný tlak v klitorisu. Očistky jsou v této době ještě běžné.
Pokud jizva ještě bolí, bylo by vhodné navštívit gynekologa nebo odborného fyzioterapeuta.

Přeji Vám vše dobré,
Daniela Císařová DiS.
www.danielacisarova.cz
e-mail: fyzioterapeut@danielacisarova.cz