Používáme cookies. Více informací zde. OK

Dobrý den,

zvracení v těhotenství je určitá nerovnováha hormonů. Není tedy přímo běžnou součástí každého těhotenství. Počátek každého těhotenství nám přinese určitou revoluci hormonů, které se rychle vyplavují. Bohužel, tento hormonální koktejl je nejen pro každou z nás unikátní, ale také ho nedovedeme nijak ovlivnit.

Máte několik možností, které Vám jistě pomohou. První věc je výživa, která z pohledu čínské medicíny by měla být kyselá. Kyselá chut´má dvě dobré vlastnosti, které pro tento stav sedí. Jednak posiluje játra, hlavního dozorčího nad přerozdělováním, a jednak kyselá chut´svírá, působí dostředivě, čímž pomáhá udržet věci na svém místě a zabránit ztrátám.

Další dobře osvědčená věc jsou homeopatika. Známe několik osvědčených prostředků na nevolnost a zvracení v počátku těhotenství: Arsenicum album, Cocculus, Ipecacuanha, Magnesium carbonicum, Nux vomica, Phospohorus,Pulsatilla, Sepia, Tabacum. Přesné použití je vhodné konzultovat s odborným homeopatem (často jsou v tomto pomocníky samotní lékarníci).

Je nutné zmínit, že za nevolností v novém, jiném stavu se skývají různé psychické příčiny. Proto vřele doporučuji i nějakou formu relaxace či autogenního tréninku.


Přeji Vám vše dobré,
Daniela Císařová DiS.