Nespavost ve 21.tt. Nevíte, čím to je?

mamca27
13. lis 2019

Ahoj holky, mám dotaz jsem v 21 tt a poslední týden nemohu spát. Nespím ani přes den. Doma se snažím uklízet vařit, chodím se psem ven. A večer přítel jde spát a já za boha nemohu usnout. Nejsem ani unávená jen ležím v postely a pozoruji přítele. Nebo sedím v obýváku a koukam na tv. Ale nic nezabírá. Nebo se probudim ve 2 ráno a ležím v postely do 6 do rána a pak spím do 10 hodin. Nevíte čím to je? Trpí taky někdo nespavostí? Děkuji za rady či typy jak normálně usnout. 😊

jituli84
13. lis 2019

a nemáte třeba nějaké starosti? nebo nedumáte neustále nad něčím?

mariegroth
13. lis 2019

Mela jsem to podobne. V tehotenstvi zazijes spoustu novych pocitu a skoro nic neni v norme. Kdyz jsem takhle nemohla spat, tak jsem si sla dat koupel.

svetlanalana
13. lis 2019

já tohle mívám, když je uplněk, prostě nemohu spát, včera jsem se vzbudila ve dvě a pak nemohla usnout do 5 a předevčírem zas jsem usnula až kolem páté, je to otravné, třeba to máte taky tak

jituli84
13. lis 2019

@mariegroth
@svetlanalana
Já popravdě zažila velkou nespavost s mým ex, furt mi něco lítalo hlavou apod a ted po boku toho svýho srandisty prostě spím a spím asi si to vynahrazuju po letech, asi je to u mě i tím, že s bývalým jsem nevěděla kam dřív skočit a ted mi přijde , že žádný povinnosti ani nemám, že prakticky všechno zvládá sám .

mariegroth
13. lis 2019

@jituli84 Tak to je dobre, ze jsi spokojena. Ja to mela z prace. Pracovala jsem v letectvi - velka zodpovednost a praci jsem si (v hlave) brala domu

jituli84
13. lis 2019

@mariegroth jj ono to tak někdy je no, ale člověk musí i zvolnit a říct si všeho moc škodí

terezuka
14. lis 2019

@mamca27 Zazila jsem hlavne v prvnim a tetim trimestru u obou tehotenstvi. Ja unavena byla, starosti zadne, ale nezabrala jsem. X-krat jsem nespala CELOU noc. Bylo to k uzoufani. Ale da se to prezit, jako ostatne vsechno. Co jineho zbyva. Po porodu to preslo.

barulina
14. lis 2019

Ahoj. Konec 19 tt a toto mam skoro cele tehu.

veronikava
14. lis 2019

Ahoj, já jsem 36+1 a mám to taky skoro celé těhotenství, někdy nespim kvůli bolestem břicha, ale většinou prostě jen tak protože to nejde🤦🏽‍♀️.. když je třeba jedna noc v týdnu kdy spim aspoň 5-6 hodin v kuse tak jsem šťastná😄.

opeth
14. lis 2019

Já mám celkově lehké spaní, ale od prvního těhotenství (3. trimestr) co jsem se přestěhovala za manželem jsem se pořádně vyspala 1 za týden (syn má přes 3 roky)...teď čekáme druhé děťátko a taky nespím i když padám na hubu. je to zoufalé. tabletky sni homeopatika na spaní mi nepomohly..ani bylinky :(

mamca27
autor
14. lis 2019

@mariegroth tak dnes vyzkouším koupel nevím co na to sousedi že si budu napouštět vanu třeba ve 2 ráno 😁😁

mamca27
autor
14. lis 2019

@jituli84 většinou nad ničím ne přemýšlím, starosti bych neřekla že mám. Ale děkuji

mamca27
autor
14. lis 2019

@opeth děkuji optam se v lékárně už jsem vážně unavená, dnes jsme zas nespala byla jsem vzuhubdo půlnoci pak jsme usla na 3 hodky a už zas nespím a cítím že jsem unavená

jituli84
14. lis 2019

@mamca27 Tak zkuste nějakej relax, Já upřímně dřív měla ráda vanu a ten relax při hudbě , svíčky apod , ale v tehu se horká koupel prej nedoporučuje, možná je to jen těma hormonama 🙂

mamca27
autor
14. lis 2019

@svetlanalana myslím že teď dva dny byl úplněk když jsem byla ráno v 7 se psem tak byl ještě vidět. Ale já na to nikdy netrpěla. Děkuji

mamca27
autor
14. lis 2019

@mamca27 všem moc děkuji za reakci

mamca27
autor
14. lis 2019

@jituli84 co jsem četla není riziko v 2 trimestru. Občas si dávám koupel když mě bolí záda nebo bříško.

petranaty
14. lis 2019

@mamca27 ahoj ,já to mám úplně stejně ,jsem v 21tt a tak od 19 TT nemohu spát až jsem vzteky bez sebe . Je to hrůza . Bohužel mam zakázané veškeré aktivity tak si myslím že to je tím ...jsem moc odpočatá a pak nemůžu zabrat . Ale ráno by mi to šlo skvěle :D

kuttu
14. lis 2019

@mamca27 A počkej po porodu,az bude prtě na světě...to zase budes chtit spát a mimço te nenechá...taky jsem to tak měla,a nespim ted navic 14 měsíců...je to mazec

enjoyerka
14. lis 2019

@mamca27 na tohle mi lékař řekl ze se nemám valet na prdeli a třeba cvičit těhotenské cvičení a dokonce mi nařídil dlouhé procházky abych se unavila 😊

mamca27
autor
14. lis 2019

@enjoyerka ja bych i sla na procházku, ale třeba dnes se vůbec necítím dobře, jsem unavená bolí mě hlava a jsem ráda že se psem oběhnu barák.....za chvíli se chystám do lékárny snad mi dají nějaké bylinky nebo medunkovy čaj. Aspoň kdyby ti zabralo. Už jsem vážně vyčerpaná

mamca27
autor
14. lis 2019

@kuttu ja se na miminko těším, vím že to nebude lehké, ale tak si lehnu s ním až usne. Ale takhle nespat mě hrozně ubyji.

mamca27
autor
14. lis 2019

@petranaty ahoj kdybych já aspoň zabrala ráno, ne já jsem vzhůru třeba jen ležím a mám zavřené oči a nic. Už mě z toho bolí i hlava a jsme unavená. Chtěla jsem jet do lékárny, ale radči čekám na přítele. Jsem už vyčerpána. Takhle jsem nemohla spát snad nikdy i když jsem měla starosti vždycky jsem usla, ale to bylo před těhotenstvím.

mamca27
autor
14. lis 2019

@mamca27 tak v lékárně mě hned odbyly.... Že mi nic dát nemůže.

aneta15
14. lis 2019

@mamca27 taky to mam. Ale jsem na neschopence tak když usnu ve dvě ráno spím do desíti. Dnes jsem byla už tak unavená, že jsem usnula odpoledne na hodinu u knížky. Takže dnes to vidím na televizi až do rána . Já chodím tak 3x za noc curat a pak usnout je těžké. Sousedi ještě mají úplně dementního vlčáka, který celou noc a hlavně kolem páté ráno stéká jako blázen.

kuttu
14. lis 2019

@mamca27 Kdyz ti usne,moje malá spala jedine v kočárku,který jel,jinak nespala a kdyz tak 45 minut,takze prvni 3 mesice jsem jezdila 2 x denne ven na 3 hodiny...ted je ji 14 měsíců,spi v dobe obeda tu hodinu a pul a to je na to ,ze uvarim,trochi poklidim,vyzehlim a kdyz si lehnu,stejne neusnu takže asi tak

krupka3
27. lis 2019

Tohle byl snad muj prvni tehotensky priznak, uz kolem 9dpo jsem mela problemy usnout, a to hlavne kdyz se vzbudim v noci (dcera treba zaknoura nebo se prijde pritulit, nebo pes zmeni polohu) - to pak nekdy nemuzu spat dalsi 2hod. Jsem 10tt a pretrvava to. Z prvniho si pamatuji totez.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru