Přerušované močení u muže. Co to může být?

Zodpovězené
17. srp 2019

Dobrý den,

manžel se mi dnes svěřil, že poslední dva měsíce má problémy při močení. Proud moči se zastaví a trvá než se opět spustí. Prý je to jak kdy, někdy je to lepší někdy normální a někdy zase horší. Pocit plného měchýře nemá, ani ho to nebolí. Je mu 38 let. Dělám si starosti. Co to může být?

Děkuji!

Dobrý den,

nejčastěji to bývá "zvětšená prostata" (z různých důvodů: zánět, benigní hyperplazie - na tu je Váš muž trochu mladý, rakovina - i na ní je spíš mladý) anebo nějaká funkční záležitost. Na Vašem místě bych se příliš neobával (pravděpodobnost, že to bude něco ošklivého, je malinká), ale vyřiďte mu, ať si zajde k urologovi - sichr je sichr...

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň