3 leté dítě má 4 kazy. Dají se zoubky plombovat při analgosedaci?

Zodpovězené
1. pro 2018

Dobrý den,

ačkoliv jsem dítěti zoubky čistila od prvního zoubků, stalo se nám to, že ve dvou letech se jí zkazily čtyři spodní stoličky. K zubaři chodila od prvního roku, vše tedy bylo pod dohledem. Zubařka mi tvrdí, že s tím nejde nic dělat, jelikož nevydrží s otevřenou pusou, natož aby vydrželo vrtání.

Chci se zeptat, nevíte o zubaři střední Čechy či Praha nebo Pardubice, kde se věnují dětské stomatologii a jestli máte Vy zkušenost s vrtáním při analgosedaci?
Nechci aby byla xlet bez stoliček.

Děkuji moc

Dobrý den,
určitě souhlasím s tím, že kazy se musí opravit. Pokud Vaše dcerka v ordinaci spolupracuje, je možné ošetření i bez analgosedace. Někdy stačí dítě dobře namotivovat. Pokud i přes veškeré pokusy dítě ošetřit nejde, je více možností, jak postupovat dále. Jednou z nich je vdechování rajského plynu(Entonox).Další je premedikace Midazolamem, kdy je dítě spavé a na zákrok si nepamatuje. Při ošetření se ale musí aplikovat lokální anestezie, aby výkon nebolel. Při analgosedaci je dítě ošetřeno ve spánku a na výkon si nepamatuje. POté je ale nutné být s dítětem doma a kontrolovat ho. Konkrétní doporučení na kliniku ve Vašem okolí bohužel nemám, zkuste se poptat Vašeho lékaře, jestli Vám může někoho doporučit.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová