Bolest oka, lícní kosti a bolest za krkem. Může jít o bolest trojklanného nervu v těhotenství?

Zodpovězené
3. čer 2019

Dobrý den paní doktorko.

Jsem v 15 tt a již 3 týdny mám bolest pravého oka, vedoucí přes lícní kost vpravo. Pak bolest ,,mizí " a objevuje se až vzadu na krku vpravo ( je to přímo na rozhraní mezi lebkou a krkem vzadu).

Omlouvám se za šíleně neodborný popis, ale přijde mi, že jsem těhotná a akorát otravuju, protože mi na to zubař řekl, že na pohled mám zuby ok, rtg dělat nemůže a neurolog se na mě utrhl, že chce CT a jak to má asi udělat, když jsem těhotná?! Tak jsem zoufalá. Picnu sebou zas do gauče a budu doufat, že budete tak laskavá a poradíte mi, koho mám začít otravovat spíš? Jestli zubaře nebo neurologa ( žádanky od PL mám). Načež PL mi řekl, že je to tak atypické, že si netroufá říct, do čí odbornosti to spadá. Jsem sama zdravotník, kdybych to necítila, sama si to nevěřím. Ta bolest je tupá, otok nikde nemám, uzliny nezvětšeny, ale hodně mi krvácí dásně.

Děkuji za jakékoliv vyjádření, ev. doporučení kam a na koho se obrátit? Stále si vnitřně myslím, že jde o ten trojklanný nerv. Bolesti se stupňují...

Dobrý den,

bohužel bolest, kterou popisujetem může mít původ v trojklanném nervu. Ale na potvrzení nebo vyvrácení této diagnózy je třeba řada vyšetření. Váš zubař Vám může udělat i v těhotenství RTG snímek, ale jedná se pouze o tzv intraorální snímek. Pokud ale máte nějaký zub, kde je podezření, že může být příčinou bolesti, je vhodné snímek zhotovit.

Zkuste zajít na konzultaci i k jinému neurologovi, třeba Vám nabídne jiné možnosti vyšetření, které můžete podstoupit i jako těhotná a po porodu absolvujete ten zbytek.

Přeji, ať se bolesti brzy zbavíte a ať si můžete těhotenství užívat.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová