Bolest zubu po plombování. Je to normální?

Zodpovězené
7. led 2019

Vážená paní doktorko,

chci se zeptat, zda je normální cítit bolest při skusu po plombování? Můj zubař mi poprvé plomboval šestku vlevo nahoře a po třech dnech je zub citlivý a bolestivý při skousnutí. Jinak nemám žádný problém s tím, že by byl vyšší nebo něco podobného. Bolí to čistě jen při kousání.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podle toho co popisujete to vypadá na vyšší plombu, problém vyřeší Vás lékař zabroušením. Někdy stačí výplň jen zaleštit a zub tak nebude citlivý na skus.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová