Čím může být způsobena dlouhodobá lehká bolest zubu?

Zodpovězené
21. čer 2019

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat. Již pár týdnů mě bolí 7dmička vpravo dole. Bolest není velká, ani nějak nesnesitelná, jen taková lehká bolest. Zub není zkažený, není přecitlivělý na studené ani teplé a nebolí ani na poklep či skus. Jediné, čeho jsem si všiml, je lehce zarudlá dáseň kolem jedné strany zubu. Čím by toto mohlo být způsobeno?

Před dvěma týdny jsem byl u svého zubaře, dělal mi plomby a čistil zubní kámen. Doktor mi řekl, že to může být tím zubním kamenem, ale dva týdny pryč a žádná změna.

Předem děkuji.

Dobrý den,

pokud Vás Váš lékař vyšetřil a na zubu problém neviděl, může být opravdu problém v zánětu dásní.

Pokud bolest nepřejde, navštivte ho znovu a popř. se objednejte na dentální hygienu.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová