Dětská pasta Biorepair Oral care kids. Jakou máte zkušenost?

Zodpovězené
15. pro 2019

Dobrý den,

jakou máte zkušenost s pastou Biorepair Oral care kids?

Mám tříletého syna. Při poslední návštěvě nám paní zubařka doporučila používat dětskou Elmex pastu, ale syn od malička používá Weledu/Alverde a pastu nechce plivat. U této pasty výrobce uvádí, že mineralizuje zoubky a chrání zubní sklovinu před kazem, ale je bez fluoridu.

Je srovnatelná s pastou s fluoridem, popř. jak dobře zoubky ochrání?

Ještě bych se dále chtěla zeptat, jaký je rozdíl mezi Elmex gelem a Elmex pastou junior a zda se dá na noc na místo, kde se začíná tvořit zubní kaz, použít i klasická zubní pasta?

Děkuji a přeji Vám krásný den.

Dobrý den,

bohužel s touto pastou nemám žádné osobní zkušenosti. Pokud je ale bez fluoridů, tak ji můžete používat bez obav, i když syn neplive. Elmex gel má vyšší koncetraci fluoridů než zubní pasta s fluoridy. Oficiální doporučení je použití od šesti let. Pokud je někde počínající kaz, spíše bych navštívila Vaši lékařku, ať se kaz nezvětší a je raději ošetřen. Lokální použití pasty nebo gelu je prevencí, hlavně u dětí.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová