Z čeho jsou bílé nitkovité obrazce na prvních předních zoubkách u dítěte?

Zodpovězené
25. bře 2019

Dobrý den.
Ráda bych se zeptala, čím jsou způsobeny bílé nitkovité obrazce na prvních předních zoubkách u dítěte?

Na internetu jsem se dočetla, že děťátko dlabe pastu, co teda náš případ je. Používáme dětskou id curapro. Taková ta sada sedmi. Domnívala jsem se, že je úplně bez fluoru, a že se tudíž může jíst a nemusí vyplachovat, ale jestli čtu správně obal, tak tam malé množství je. Dcera pastu vyžaduje, takže bude problém jí pastu sebrat. Jakou byste doporučila? Dceři budou v dubnu 3 roky. Jinak také je možné, že má málo vitaminů, dávám sice gumové vitaminky, ale skoro vůbec nejí zeleninu a nikdy nesnědla rybu. Bohužel se s tímto trápíme.

Moc děkuji za reakci

Dobrý den,

pokud Vaše dcerka polyká zubní pastu ve větším množství, doporučuji koupit pastu bez obsahu fluoridů (Weleda, Alverde). Když se naučí pastu vyplivovat, kupte jí takovou, která bude obsahem fluoridů vhodná k věku. Jak přimět dcerku jíst zeleninu bohužel neporadím, ale pokuste se alespoň uhlídat konzumaci mléčných výrobků, ovoce ,omezit nebo nejlépe vyřadit slazené nápoje a jídla.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová