Zánět dásně (u zubu moudrosti) v těhotenství. Co na to zabírá?

Zodpovězené
10. srp 2021

Dobrý den,

moc Vás prosím o pomoc. Od včera mám zánět dásně u zubu moudrosti (zub ještě není úplně prořezaný a občas se mi to stává). Bohužel tentokrát je zánět větší a bolestivější.

Co na to zabírá?

Jsem v 7. týdnu těhotenství a kvůli antifosfolipidovému syndromu musím užívat Godasal na utlumení imunity. Zánět je hodně bolestivý, už mám oteklou celou tvář a bojím se, aby to nemělo vliv na mimi. Na pohotovost se bojím, protože v našem městě vše řeší trháním, což teď nepřipadá v úvahu a má zubařka bude v ordinaci až v pondělí. Zatím jsem zkoušela roztok Tantum Verde, roztok na dásně od Herbadent, odvar z řepíku a ledování, ale bohužel bez úspěchu. Vždycky mi akorát na chvíli zabere Paralen, ale ani s tím to nesmím přehánět. Budu vděčná za pomoc.

Děkuji

Dobrý den,

bohužel Vaši otázku čtu až nyní. Tak doufám, že jste problém už stihla vyřešit. Sama doma si opravdu pomůžete maximálně ledováním, výplachem.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová