Zánět dásní a krvácení. Je možné udělat pro péči o své zuby ještě něco dalšího?

Zodpovězené
26. dub 2021

Dobrý den,

vždy jsem měla problém se zánětem dásní a lehkým usazováním zubního kamene. Nyní kojím a velice se mi zhoršilo krvácení dásní a citlivost zubů (sladké, studené). Dásně krvácí i během dne, dřív pouze při čištění. Používám extra měkký manuální i elektrický zubní kartáček, pastu Parodontax i ústní vodu.

Je možné udělat pro své zuby ještě něco dalšího?

K hygienistce se dostanu nejdříve za 6 týdnů.

Děkuji

Dobrý den,

krvácení dásní může být ovlivněno i hormony (těhotenství, kojení). Při dobré hygieně se ale zubní kámen nemá šanci vytvořit. Doporučuji s dent. hygienistkou vybrat pomůcky pro mezizubní hygienu. Do té doby alespoň pomůcky, ktere doma máte.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová