Zánět zubu. Co mám teď, v této situaci, dělat?

Zodpovězené
14. dub 2020

Dobrý den,

prosím o radu. Začal mě nedávno pobolívat zub. Objednala jsem se ke svému zubaři. Zubař měl roušku, štít i rukavice. Koukl mi do pusy a řekl, že nevrtá teď nikomu kvůli vznikajícímu aerosolu při vrtání kvůli koronaviru. Doktor mě objednal za dva měsíce, že pokud už budou mít ochranné pomůcky, zub mi ošetří. To chápu, jenže jsem ve 23.tt těhotenství s dvojčaty a tudíž mám strach. Taky nevím, jestli vydržím s tím zubem tak dlouho, pobolívá čím dál častěji a hrozim se dne, kdy bolestí už ani neusnu.

Co mám prosím Vás teď, v teto situaci, dělat?

Tchýně mi volala ke svému zubaři a ten teď taky nevrtá.

Děkuji za info.

Dobrý den,

zkuste zavolat svému lékaři teď po týdnu. Řada lékarů už akutní výkony vykonává, byť u některých vzniká aerosol. Pokud Vás odmítne, mohl by vědět, na kterém pracovišti Vás ošetří. V některých městech bývá jeden lékař, který ošetřuje i takovéto stavy, může to být pohotovostní služba v nemocnici. Možností je více. Snad se Váš problém brzy vyřeší, věřím, že situace je nyní hodně složitá.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová