Zubní kazy u dospělých i přes pravidelné kontroly a ústní hygienu. Jak o zuby lépe pečovat?

Zodpovězené
8. bře 2019

Dobrý den,

chodím 2x do roka na pravidelné kontroly, čistím si zuby kartáčkem, mezizubním, vyplachuji ústní vodou a stejně mi tam pokaždé 2 kazy najde. :-/ Každý týden ještě používám calgel.

Je možné nějak víc podpořit, aby se mi zuby tolik nekazily?
A je kazivost dědičná? Jeden lékař řekne ne, druhý ano... :-/

Děkuji Vám.

Dobrý den,

doporučím Vám navštívit dentální hygienu. Tam Vás naučí správnou techniku čištění. Můžete se snažit, ale pokud je technika špatná, nepomůže ani čištění pětkrát denně a všechny pomůcky. Obecně platí, že čistý zub se nezkazí, ať už je Vaše sklovina jakákoliv.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová