Dědictví. Budu muset dluhy po manželovi zaplatit?

Zodpovězené
9. lis 2023

Dobrý den,

nebyla jsem vypravovatelem pohřbu manžela a notářka mě nepřizvala k dědickému řízení. Vím, že už je dědické řízení skončeno, ale také vím, že po manželovi zbyly dluhy. Teď nevím, co bude jednou dál.

Budu muset dluhy zaplatit?

Děkuji

Dobrý den,

jelikož nevím podrobnosti Vašeho případu, neumím Vám relevantně odpověď. Každopádně, jako manželka jste měla být přizvána do dědického řízení. Jelikož jste nebyla určena jako dědic, neznáte soupis dědictví a neměla jste tedy možnost ani dědictví jako celek odmítnout. Dluhy po manželovi nebudete muset hradit za podmínky, že se jednalo o výlučné dluhy manžela, které nespadají do společného jmění manželů.

JUDr. Renáta Smetana
Smetanovo náměstí 979/2, Ostrava
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz
tel.č.: 603 33 33 44