Příspěvek na bydlení. Mohla by babička o něj požádat, když bydlí sama v bytě, který je psaný na maminku?

Zodpovězené
20. říj 2022

Dobrý den,

mám na Vás prosbu. Babička bydlí v bytě, který je napsaný na maminku. Bydlí v něm sama, elektřina, plyn i všechny poplatky jsou psané na babičku.

Existuje možnost, jak by babička mohla požádat o příspěvek na bydlení?

Je nutná nájemní smlouva i v tomto případě?

Jaká je případně nejnižší možná částka nájmu?

Předem moc děkuji za odpověď.

Hezký den,

příspěvek na bydlení může získat vlastník nemovitosti, její nájemce či podnájemce. Nájemní smlouva je tedy jednou z podmínek získání příspěvku na bydlení. Nejnižší částka zákonem stanovena není.

Bc. Adéla Cachová
sociální pracovnice