Rodičovský příspěvek, druhé těhotenství a nová mateřská.

Zodpovězené
3. lis 2021

Dobrý den,

pobírám rodičovský příspěvek do června 2022. Předtím, než jsem otěhotněla, jsem byla zaměstnaná. S přítelem plánujeme 2.dítě. Když stihnu otěhotnět do toho června 2022 bych dostávala tak stejně mateřskou jako zaměstnaná?

Děkuji za odpověď.
Karolína

Hezký den Karolíno,

tato otázka spíše spadá do gesce České správy sociálního zabezpečení, která vyplácí pojistnou sociální dávku "peněžitá pomoc v mateřství-PPM". Standardně, pokud jste stále zaměstnaná v původním zaměstnání na dobu neurčitou a stihnete nastoupit na mateřskou dovolenou do čtvrtého roku dítěte (nástup 6 až 8 týdnu před termínem porodu), budete pobírat PPM ve stejné výši jako na předchozí dítě.

Bc. Adéla Cachová
sociální pracovnice