Rodičovský příspěvek v zahraničí. Měla bych na něj nárok?

Zodpovězené
9. čer 2022

Dobrý den,

s přítelem plánujeme miminko a momentálně žijeme v Praze. Přítel je Maďar a rádi bychom s miminkem byli co nejblíž rodině, abychom měli podporu. Nejsme si ale jisti, jaké jsou s tím spojené podmínky a zda bych měla nárok na RP při pobytu v Maďarsku.

Mockrát děkuji.

Tereza

Hezký den,

jednou z podmínek čerpání rodičovského příspěvku je místo trvalého a skutečného pobytu na území České republiky. Takže v případě, že budete bydlet v Maďarsku, nárok na RP mít nebudete.

Bc. Adéla Cachová
sociální pracovnice