aalleennkkaa7
  22. bře 2020    Čtené 261x

  Nutrilon Profutura 2

  Nutrilonem dokrmuji svoje děti s mírnými přestávkami už sedm let. Když jsem narazila na možnost otestovat nový Nutrilon neodolala jsem a přihlásila jsem nás k testování. Balíček dorazil v době balení na první zimní dovolenou (poslední byla ještě bez dětí). 

  Krabice je super, je rozhodnuto jede s námi. Krabice je totiž tak bezvadná, že i když balíte na dovolenou pět lidí včetně lyží, zimního a jarního oblečení, máte jistotu, že ať se dostane kamkoliv, nemůže se jí v podstatě nic stát. V čem je Nutrilon jiný? Krásně voní po mléku, má žlutější barvu, manželovi přijde, že se hůř rozpouští, ale já jsem rozdíl nezaznamenala.

  A co na něj miminko? Nutrilonem dokrmuji od porodnice. Přání, že by moje třetí dítě bylo plně kojeno, se nekonal ani při společném sdílení postele, denním nošení, homeopatikách, litrech kojícího čaje, pískavici, benediktu... Od narození miminko ale neprožívá ani mléko z lahve, nechá se přemlouvat (zkoušeli jsme i konkurenci, o chuti to ale není), od první lžičky příkrmu si ho dá radši po lžičkách než z lahvičky. Tajně jsem si přála, že mu namíchám nový Nutrilon 2 a vypije ho s úsměvem a spokojeně usne s plným bříškem. Je mu to jedno, nový nebo starý vypije ho tehdy, když chce a né, když se to hodí mně. 

  Našich aktuálních jedenáct měsíců s Nutrilonem. Nutrilon má denně ve třech dávkách jídla. Zhruba ve 4 hodiny pije Nutrilon, když mlíčko od maminky už nestačí a pak dvě dávky kaše (dvě dávky mléka po sobě většinou nechce a ostatní dávky mléka už jsme nahradili zeleninou, jogurtem nebo ovocem) a kojení máme jako doplněk, když si miminko řekne nebo spíš přileze 🙂. V 11 měsících jsme na dávce 120 ml Nutrilonu a kaši vaříme ze 150 ml (i když se nekojí, větší dávka by šla obloukem ven). 

  Našich 7 let s Nutrilonem. Vyzkoušeli jsme Nutrilon 0 Neonatal, Nutrilon 1 HA, Nutrilon 1, Nutrilon 2, Nutrilon 2 Profutura, Nutrilon 3. První miminko krmení mlékem obtěžovalo (za to teď je to největší žíravina), druhé ho milovalo (aktuálně je to největší frfňa), třetí ho akceptuje. Kaši milovali všichni tři a milují ji dodnes (jen ta spotřeba je čím dál větší). Všechny tři děti byly částečně kojeny 9, 10 a zatím 11 měsíců (vždy jsem to nechala na nich). Nutrilon nám dal jistotu, klid (nakonec i psychickou pohodu 🙂, věty, že všichni mohou kojit, stačí jen chtít prostě zabolí), možnost aktivního života s miminky. Když je mateřského mléka málo, stačí vzít termosku a Nutrilon a můžete krmit na hřišti, na sjezdovce, na tréningu. Dal nám tři veselé děti a v letošním roce i 0 absencí v 1. třídě (nemoc jsme si vybrali na Vánoční prázdniny), ale řekla bych, že dětské bacily zvládám hůř já než moje děti.

  Nutrilon Profutura 2

  1. Lepší krabice (na držáček lžičky jsme si ještě nezvykla holt zvyk je zvyk)
  2. Příjemnější vůně
  3. Chuťově mi přijde příjemnější (méně hořké), ale miminku je to jedno.
  4. Složení bez palmového oleje

  Děkuji za možnost otestovat Nutilon 2 Profutura, od příštího měsíce začneme testovat Nutrilon 3 nebo Nutrilon 3 Profutura, snad nám někdo něco doručí.

  #test_nutrilonprofutura  #recenze #zkusenosti_nutrilonprofutura

  #test_nutrilonprofutura když se zapomenete u domacího učení s prvnáčkem a zabavením předškoláka aby nerušil, kasička z nutrilonu potěší bříško nejmladšího.

  #test_nutrilonprofutura nový Nutrilon voní krásně po mlíčku, podle mě má lepší chuť, ale ony ty miminka to mají jinak. O trošičku hůř se rozmýchává a pro mě teda zvyk je železná košile, nějak si na ten nový držáček lžičky po 7 letech ne a ne zvyknout 🙂. Koukejte jak jsme se prochutnali.

  #test_nutrilonprofutura Právě nám přišel balíček k testování. Vzhledem k tomu, že s prckem balíme zrovna na hory oceňuji super balení, které toho vydrží určitě víc než Nutrilon 2 co máme doma a věřím tomu, že přes uzávěr se ani naše zvědavá opička nedostane.

  aalleennkkaa7
  11. dub 2017    Čtené 14x

  Malovaná trička od našich nejmenších

  Co budete potřebovat?

  • šablonky na malování nebo lepící arch papíru
  • nůžky
  • papír na pečení
  • lakýrnickou pásku
  • barvy na textil
  • štětec/tupovací štětec/nebo kousek houbičky na nádobí
  • tričko
  • vlhčené ubrousky
  • žehličku

  Jak na to?

  Nejdříve si vše nachystáme a rozmyslíme, co chceme malovat.

  Pokud nemáme šablonky, jednoduše si je vytvoříme z lepícího archu, tak že na ně obrázek nakreslíme a vystřihneme (ti šikovnější z nás) nebo použijeme internet, najdeme vhodný obrázek, vytiskneme a vystřihneme.

  • Samolepicí flexi šablona
  • Výroba šablonky
  • lepící arch
  • zvolíme si obrázek
  • vytiskneme a vystřihneme

  Mezi jednotlivé vrstvy trička vložíme papír na pečení, aby se barva nepropila na druhou stranu, a vystřižené šablonky nalepíme na tričko v místě, kde chceme vytvořit obrázek. Nejmenším dětem pomůžeme lakýrnickou páskou, abychom zabránili, tomu že barva bude jinde, než chceme my viz. obrázek s koníkem.

  Až máme vše hotovo, nachystáme si barvu. Dřív doporučuji barvu nechat mimo dosah dětí.

  Pomocí štětce (nám se osvědčil tupovací štětec)nebo kousku kuchyňské houbičky necháme dítě malovat, pozor šablonka je papírová, lekce se barvou promočí a prosákne.

  Až je hotovo, rychle uklidíme zbytek barvy (barvy na textil nelze vyprat), dítě a přilehlé okolí utřeme vlhčeným ubrouskem (což děláme i v průběhu abychom minimalizovaly škody).

  Šablonky necháme trošku oschnout a opatrně odlepíme. Děti můžeme nechat tričko opatřit autorským podpisem pomocí barvy nebo fixy na textil.

  Tričko po zaschnutí po rubu zažehlíme dle návodu uvedeného výrobcem použité barvy.

  Tričko kreslila Anička 2,5 roku.

  aalleennkkaa7
  11. dub 2017    Čtené 56x

  Vlhčené ubrousky LINTEO

  • dermatologicky testované, bez parabenů a alkoholu

  Složení: Aqua, Coco Glucoside, Caprylyl Capryl Glucoside, Glycerin, Phenoxyethanol, Propylene, Glycol, Parfume, Panthenol, Benzoic, Acid, Dehydroacetic Acid, Dimethicone, Allantoin, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Citric Acid.

  Výrobce/dovozce/dodavatel v ČR:  Melitrade a.s., Roháčova 188/37, 130 00 Praha, Česká republika. www.linteo.cz

  Vlhčené ubrousky LINTEO jsme se rozhodli otestovat v tom nejtěžším prostředí tzn. venku při dětském dni pořádaném pro naše nejmenší. Praktické balení s plastovým uzávěrem je ideální na cesty a snadno se otevírá a zavírá jednou rukou. Balení obsahuje 80 kusů o velikosti ústřižku 16x21 cm (balení vydrží cca na 14 dní při přebalování 5 x denně, nebo na jeden dětský den pro cca 30 dětí).

  Ubrousky jsou parfemované, spíš vlhčí (to oceníte až u starších dětí), poslední kapesníčky už byly docela mokré. Neměly problém s „prdelkama“ našich nejmenších, mastnýma rukama našich předškolkáčků a umazané ručičky od malování umyly nás všech.

  Ideálně posloužily pro rychlou akci při tvoření našich nejmenších, abychom zabránili, že budou od barviček od hlavy až k patě.

  Jedinou „nevýhodou“ je, že se dobře otvírají i dětem takže je potřeba je mít pod dohledem, jinak mizí rychleji než byste si přáli.

  Zbytek kapesníčků zůstal v autě, jako železná zásoba, klasické kapesníčky zde vysychají, protože se jim odlepí zavírání, tyto na tom budou asi lépe.

  https://www.feedo.cz/vysledky-hledani/linteo/#

  aalleennkkaa7
  11. dub 2017    Čtené 30x

  TOMMEE TIPPEE EXLORA

  Koukněte se, co si na mě mamka zase vymyslela

  Prý ať vyzkouším sadu pro mimina, si myslí, že na nějakou sadu od 4 měsíců jsem jí jako velká holka (12 m) zvědavá… .

  No, ale nevypadá to úplně marně, co myslíte?

  Tak schválně mrkneme na hrneček

  Mamka se pořád snaží, abych se naučila pít. Lahvičku od Aventu umím rozšroubovat, z lahvičky od Nuku jde vyndávat savičku, tak tohle bude taky legrace.

  No tak rozšroubovat to nejde, ale docela se to dá držet všemi možnými způsoby, když potáhnu tak to syčí a něco z toho teče, a když to hodím tak to letí J . Mamka okamžitě neutíká pro hadr, ale hraje si semnou dál. Vypadá to, že s hrnečkem s králíčkem budeme kamarádi. Mamce se bude určitě líbit, že jde hrneček rozdělat a pořádně umýt (osobně by mě asi potěšilo, kdyby i to bílé pítko šlo rozdělat). Do hrnečku se vejde 150 ml.

  Pozn.: Hrneček není vhodný pro teplé nápoje.

  A co tu máme dál?

  Á dvě dózy na svačinku třeba na výlet, tak schválně jestli se tam vejde celá moje svačinka? Kdo by to byl řekl, že se tam vejde 200 g jogurtu, tak jo Vás bereme na výlet. Víčko drží tak šup do tašky a jdeme. Dózy mají měkké dno, aby mražené jídlo šlo lehce vyklopit.

  Pozn.: Nevhodné pro použití v mikrovlnné troubě.

  Představte si, že mi mamka hned zabarvila jednu lžičku. V balení byly dvě čiré, měkké lžičky a jedna oranžová. No a po prvním krmení zeleninkou mi máma jednu obarvila taky na oranžovo. Lžičky jsou tedy super, jsou krásně měkoučké a dost dlouhé aby mamka mohla manévrovat, když lítá do pusy a i když mě rostou zrovna zuby tak tahle lžička mi až tak nevadí. Dokonce je dost dlouhá i na mou oblíbenou přesnídávku.

  Pozn.: Zamezte styku výrobku s potravinami na olejovém základu (např. olej/rajčatové omáčky), protože způsobují obarvení.

  Nějaká miska se schovávačkou na lžičku. To už se nám v tašce nebude ta lžička ztrácet J. A vejde se tam celý oběd a ještě něco navíc, kdyby byl větší hlad, tak prima. Miska má důmyslný „břeh“ kde si mamka nachystá pár lžiček, aby mi vychladly a ze začátku nemusela tolik foukat.

  Co půjčíme sestřičce?

  Ségra toho sní stejně jak já, i když si hraje na velkou (3 roky), takže jednu misku na svačinku zabalíme jí a jednu mě. Lžička se jí líbí, tak jí lžičku klidně půjčím, vždyť mám tři, ale hrneček jí mamko nedám, každá přece pijeme ze svého. Myslím, že nám sada ještě hodně dlouho bude sloužit, i když je pro mimina.

  Sadu si můžete objednat zde, nebojte se, mají i pro kluky a i velký holky. 

  Tak zas příště Terka.

  aalleennkkaa7
  11. dub 2017    Čtené 47x

  Woody Montážní stavebnice „Constructor“, 3+

  • Výrobek a jeho zpracování odpovídá normě EN-71.
  • Kutilská práce s funkčními šrouby a šroubovákem. Nekonečné množství variant různých staveb a strojů, aut až po domečky, jeřáby a podobně …
  • Velké množství dílů
  • Safe toys – program ITC Zlín, který zaručuje nejvyšší bezpečnost hračky s průběžnou a pravidelnou kontrolou prodávaného zboží.

  Woodyland s.r.o.,

  K Žižkovu 9 / 640

  190 00 Praha 9

  Česká republika

  www.woodyland.eu

  Nevhodné pro děti do tří let. Obsahuje malé částice. Nebezpečí spolknutí.

  Co balení obsahuje

  - 8 kostek / 26 kostek

  - 4 kola / 4 kostky

  - 1 lano, 1 šroubovák, 1 klíč, 1 kladka

  - 34 šroubků

  - 30 matiček

  - 30 závlaček

  Vzpomínka

  Na stavebnici vzpomínám z dětství, bratr z ní stavěl nepřeberné množství aut, jeřábů a …. Je to už skoro třicet let, tak uvidíme, jestli zaujme i moje děti. Zajímavé je, že hračky, na které si s bratrem pamatujeme z dětství, nejsou v pokladech, co nám rodiče schovali nikde k nalezení. No ještě že se některé hračky stále vyrábějí a na www.feedo.cz takové poklady najdete. Třetí narozeniny jsou zde tak uvidím, jak jsem se trefila. Co vy, měli jste ji také rádi?

  Tříleťačka

  Asi si řeknete, že to není typická hračka pro holčičky, ale u nás zrovna stavebnice vyhrávají na plné čáře. Stavebnice zaujala a už se montují na šroubky matičky. Zkoušíme, na co je šroubovák. Ze začátku to chce trochu pomoci, radost z nové hračky kazí naše roční prtě, které si hraje po svém – „co tu máme dobrého?“.

  Abychom se vyhnuli šarvátkám, necháváme stavebnici pro chvilky, kdy prtě spí.

  Po půl roce

  Stavebnice je stále v oblibě, možná také trochu proto, že není úplně na dosah. Prtě, už přestalo strkat hračky do pusy, a i když je stavebnice určena pro děti od tří let vyhraje si s ní luxusně, a hlavně milé zlaté maminky co si budeme vykládat, nevím jak jste na tom vy, ale mě osobně ve stavebnici chybí manuál. Mami postav jeřáb, mami udělej auto a maminka se potí. Použité šroubky jsou krátké, takže se nedošroubují tam kam potřebuji, tak rozmontovat a najít delší,…. Zato prtěti stačí, když držím kostku a ono se snaží trefit šroubkem do dírky J.

  Strýček

  Jů, můžu si ji pujčit? Tu jsem měl, když jsem byl malý jako ty. Co mám postavit? Víš co, postavím ti robota. A koncert se rozjíždí, kostka střídá kostku, šroubek matička a během pár minut je tu robot, pak formule, … .

  Jak si s ní hrají holčičky?

  Tati postav auto. Mezi tím ti uvařím polívku, jo? Kyblík se promění v hrnec, závlačky v zeleninu, šroubky v nudle, šroubovák je vařečka a už se to míchá, už se to vaří. Tati, ochutnáš? Podává dcerka tátovi klíč. Nespal se, foukej! Jů auto, můžu ho rozšroubovat? Zůstává zadní náprava. Podívej, tati to je váleček a už se válí těsto. Auto mizí v kyblíku. Tatí, musíme to pěkně uklidit, ať se nám to nepoztrácí a nenajde to prcek, aby to nespolkl, to by bylo.

  Závěr

  Stavebnice je pro děti ideální, rozvíjí fantazii, jemnou motoriku, kyblík je perfektní pro úklid. Kostek je tak akorát aby se dalo něco postavit. Osobně bych uvítala pár inspiračních návodů, protože mám trošku problém s prostorovou představivostí. Ale na druhou stranu je to výzva pro tatínka. Tati postav auto, mámě to moc nejde. Tak to teď máme rozdělené, tátovi zas nejde mrkev z plastelíny. Pár kostiček má trošku horší opracování, tam by mohl výrobce ještě trošku zapracovat, ale v balení je kostek víc, než je uvedeno na krabici.

  A kterou vyzkoušíte vy?

  https://www.feedo.cz/obchod/vysledky-hledani/woody%20stavebnice/

  Alena

  aalleennkkaa7
  11. dub 2017    Čtené 59x

  Dětská termoláhev Pacific Baby 3-v-1

  Tak na tento výrobek jsem se těšila tři roky, první dcerka měla k jídlu tak vřelý vztah, že jsme mlíčko každé krmení několikrát přihřívali, buď ho už pít nechtěla vůbec, protože bylo studené a po přihřátí jsme zase čekali, až vychladne. Tenkrát jsem nechápala, že nikdo nevymyslel láhev, kdy by mléko zůstalo teplé alespoň po dobu krmení. No a vzhledem k tomu, že teď jsou na mě v přesilovce, běhám dohřívat mlíčko znovu.

  Obecné informace

  • Plastové části neobsahují BPA (Bisfenol A)
  • Vyrobena z kvalitní nerezové oceli, savička ze silikonu
  • Lze použít pro mateřské mléko, kojeneckou výživu, džus, čaj apod.
  • Láhev lze umývat v horním koši myčky, lze sterilizovat párou nebo tabletami
  • Láhev se širokým hrdlem cca 23 cm vysoká
  • Nepoužívejte mikrovlnou troubu, nevyvařujte!

  Kolik se do ní vlastně vejde?

  Mile mě překvapila vnitřní ryska do 200 ml se stupnicí po 50 ml. Do lahvičky se vejde až 300 ml.

  Tak schválně vydrží 10 hodin?                                                                                                 Začátek 11 hodin 80°C, v 15 hodin 50°C, v 16.30 45°C, po další hodině 40°C, v 20 hodin 35°C, v 22 hodin 35°C.

  Opravdu lze použít na všechny savičky, co máme doma?                                            Savička Pacific baby a NUK (staré sportovní pítko od NUKU funguje správně, bohužel nový typ neprojde otvorem, dá se ale použít vršek od láhve AVENT, který má větší dírku, ale nelze použít s krycím víčkem).

  Půjčíme ho sestřičce?

  Lahvičku naplním starší dcerce vlažným čajem (teplé odmítá), zkontroluji, že je ideální na pití (mohly bychom ho jen povozit a za procházku by nám nevychladl J), savičku vyměním za oblíbené pítko od nuku a hurá na procházku. Tak konec termoobaly všeho druhu, byly jste k ničemu, tohle je jiná pohodička J. Večer vyběhneme na místní hřiště, čajík stále na svém místě, po devíti hodinách tedy už nezahřeje, ale stále má příjemnou pokojovou teplotu. Láhev je ideální na podzimní dny, kdy klasická láhev okamžitě vychladne na teplotu okolí a je pro malé děti nepoužitelná.

  No, a protože láhev se nepůjčuje tak musíme vybrat na www.feedo.cz další, motivů a saviček zde mají dost a tentokrát třeba vyzkoušíme i pítko.

  aalleennkkaa7
  11. dub 2017    Čtené 28x

  PETIT LULU – svrchní kalkotky

  • 100 % polyester (laminovaný polyuretanem)

  Petit lulu s.r.o.

  Ladova 199/20 Jablonec n. N.,

  Česká republika

  Před prvním použitím vyperte. Po použití vyvětrejte a znovu použijte, perte min. jednou týdně. Před praním zapněte suché zipy do protizipů. Svrchní kalhotky nesušte na topení.

  K používání látkových plen jsem se dostala u druhé dcerky, díky svojí kamarádce, která se zrovna připravovala na roli maminky a ušila nám naši plenkovou výbavičku. Ještě jednou děkuji ;).

  Výběr svrchních kalhotek jsem obzvlášť neřešila a asi jsem nevybrala ty pravé, proto když jsem narazila na tyto krásné kalhotky, rozhodla jsem se je zkusit. Zaujaly mě především jejich flísové lemy. Starší dcerka, u které jsem zkusila noční jednorázovou plenku nahradit látkovou, si většinou stěžovala, že ji tlačí a u mladší mi provlhaly nohavičky, takže to před zimou chtělo vyřešit. Kalhotky mě nezklamaly, nejen že krásně vypadají, ale lemy jsou opravdu měkoučké a neškrtí, zatím neprovlhly a přes noc krásně uschnou i při ručním praní. Druky jsou podložené a kvalita šití je také bez chybičky. Plenka roste s dětmi, i moje tříletá dcerka má ještě rezervu.

  Protizipy - oceníte při praní v pračce, slouží k tomu, aby se na plenku nepřilepilo jiné prádlo

  Tak co jak nám sluší?

  Novorozeně 50 cm

  10 měsíců a 9 kg

  3 roky a 13 kg

  Které vyzkoušíte vy?

  https://www.feedo.cz/obchod/vysledky-hledani/petit%20lulu%20svrchn%C3%AD/

  Já si osobně nemohu vybrat, všechny jsou krásné, ale už teď vím, že u jedné rozhodně nezůstaneme.

  Alena

  aalleennkkaa7
  11. dub 2017    Čtené 13x

  PETIT LULU – Snap –In-One-system

  • jednovelikostní vnitřní plena 4-15 kg
  • 60 % bambus a 40 % BIO bavlna + savé jádro (60 % bambus a 40 % BIO bavlna s výplní 80 % bavlna + 20 % polyester)

  Petit lulu s.r.o.

  Ladova 199/20 Jablonec n. N.,

  Česká republika

  Před prvním použitím vyperte. Nepoužívejte aviváž.

  Máma si stále myslí, že na mě při přebalování vyzraje ;) a tak se rozhodla vyzkoušet vkládací plenku od PETIT LULU, protože ji nebylo jasné jaký je rozdíl mezi PETIT LULU SIO basic PLUS a PETIT LULU SIO basic START, zkusila rovnou obě. Plenka je důmyslně vybavena patenty, kterými se připíná přímo do svrchních kalhotek, stejně tak se na ně připíná i savé jádro. Při praní se dá savé jádro odepnout, aby plenka lépe schla. Druky jsou jen z jedné strany savého jádra, miminko nikde netlačí.

  U PETIT LULU SIO oceňuji především to, že si ji nachystáte dopředu a pak už jen stačí chytit dítě J. Díky tomu, že jde plenka krásně rozložit se dobře suší. Měkké lemy krásně obepínají nožičky a při troše zručnosti, lze přebalit dítě i ve stoje. Plenka je ideální i pro období tréninku chození na nočník, dobře se s ní manipuluje.

  Pořád v pohybu.  Plenka pěkně sedí v každém pohybu a v ničem mě neomezuje.

  Je vhodná i pro starší děti.

  Sestřička (3 roky) ji musela taky zkusit, nikde ji netlačila a nechtěla mi ji vrátit L.

  A co v noci?

  V noci dopadla také na jedničku, vydržela 12 hodin, i když jsem v noci měla hlad a potřebovala lahvičku mlíčka.

  Čím se tedy liší?

  PETIT LULU SIO basic PLUS má savé jádro dlouhé 56 cm.

  PETIT LULU SIO basic START má savé jádro dlouhé 32 cm.

  Děkujeme za možnost vyzkoušet

  https://www.feedo.cz/vysledky-hledani/petit%20lulu%20sio/

  aalleennkkaa7
  11. dub 2017    Čtené 31x

  Škrabací obrázky

  Co budete potřebovat?

  • arch tvrdšího papíru
  • voskové pastelky
  • černou tuž
  • štětec
  • nůžky
  • minci nebo plastový žetonek do nákupního vozíku

  Jak na to?

  Nejdříve si vše nachystáme a rozmyslíme, co chceme malovat.

  Na arch papíru nakreslíme voskovkami obrázek. Pro nejmenší děti, obkreslíme například formičku na perníčky, samozřejmě lze zvolit i komplikovanější obrázek.

  Obrázek přetřeme černou tuží, tak aby se celý schoval.

  Necháme zaschnout mimo dosah dětí.

  Necháme děti škrábat, než najdou obrázek.

  aalleennkkaa7
  11. dub 2017    Čtené 23x

  Bright Starts Hračka OBALL 15 cm, 0m+

  • Neobsahuje BPA (Bisfenol A)
  • Pružný, ohebný míček z jemného, ohebného plastu činí Oball měkkým a podmanivým
  • Prakticky nezničitelný
  • Vhodný pro děti od narození 0+
  • 32 dírek pro snadné uchopení
  • Lze umývat v myčce nádobí
  • Průměr 15 cm, dostupný ve dvou barevných variantách
  • Splňuje bezpečnostní normu ASTM F-963 a normu ČSN EN 71-1

  Na vyzkoušení nové hračky jsme se tentokrát těšili o to víc, že byla pro naši nejmenší k prvnímu svátku. Feedo sice balí parádně, ale tentokrát to chtělo přecejen něco speciálního. Překvapení se podařilo a upřímně měla jsem co dělat abych odstranila obal než se do nové hračky holky pustí.

  Míček mě překvapil svou lehkostí, protože váží jen 90 g. Krásně se chytá a i při házení nenadělá velký rámus, takže když děláme blbiny a zlobíme, jak říká ta starší, nemusíme se tolik krotit, abychom malou nevzbudili.

  Až tě chytím tak tě sním?

  Z naší devíti měsíční dcerky se stal tak trošku aportovací pejsek, protože ji všichni „zlobíme“ tím, že jí oball odkutálíme a ona si pro něj musí dolézt, což ji strašně baví, stejně tak jako když jí ho sestřička kutálí a ona ho ležmo na boku decentně odkopává špičkou a pro oball musí utíkat zase ta druhá. Krásně se chytá a dá se s ním dělat „tak jsem veliká“ nebo do něj strkat kolíčky na prádlo a pak kutálet než někudy vypadnou.

  Půjčíme ho sestřičce?

  Tentokrát přemýšlím, pro koho jsem tuhle hračku vlastně chtěla. Vyhrají si obě dvě (9 měsíců i 3 roky). Té menší ji kutálíme, aby se prolezla, a když jde spinkat učíme se kutálet, házet a chytat s tou starší. Oball se totiž krásně chytá a tím, že je lehoučký se s ním dá krásně házet i doma.

  Hopi hopi.

  Opravdu je prakticky nezničitelný?

  Děti chtějí zkusit prostě všechno a i přes to, že na hračky se nešlape a na skákání jsou jiné balonky, nám to prostě nedalo.

  Co vyzkoušíte vy?

  https://www.feedo.cz/obchod/vysledky-hledani/oball/

  Alena

  aalleennkkaa7
  11. dub 2017    Čtené 30x

  LULLALOVE MaMari – kousátko ryba

  Zuby a zase ty zuby. Rostou mi čtyřky, už asi dva měsíc, v puse mám krtince, že by se za ně Krtek nemusel stydět. Ruce stále v pusince a hledám, čím bych to tam pošťourala, aby mi ty zuby daly chvilku pokoj.  Super jsou křupky, kůrky od chleba, vařečka, kterou mi máma ale pořád bere.

  Kousátka mě už nebaví, ta jsou pro mimina. Máma mi, ale donesla jedno nové. Vypadá parádně, co myslíte?

  Kousátko se pohodlně drží, je vyrobené z měkkého javorového dřeva. A víte co je úplně nejlepší? To že má klips, takže ho mám vždy po ruce, když je potřeba. Ráda totiž uklízím svoje věci, parádní je třeba pračka, nebo šuplík, jenže potom neumím mámě říct, co potřebuji a kde to mám. Tohle kousátko se, ale schovat nedá. Na procházce mi neutíká z kočárku a úplně nejlepší je, když ho máma připne na nosítko, tam je totiž někdy pořádná nuda a nic do pusy.  A víte, co ocení maminky? Kousátko je lehké, nezabere moc místa, dá se strčit třeba do kapsy nebo připnout na přebalovací tašku.

  Kousátko má i prima obal, který se dá otvírat a zavírat, něco do něj strkat a …

  Děkujeme za možnost vyzkoušet

  https://www.feedo.cz/lullalove-mamari-kousatko-ryba/

  aalleennkkaa7
  11. dub 2017    Čtené 47x

  Woody Houpačka s ohrádkou 3 ­+

  • Houpačka pro nejmenší děti je opatřena bezpečnostní ohrádkou. Zvednutím přední tyčky ohrádky se dítě snadno dostane dovnitř i ven. Určeno pro zavěšení na bezpečnostní, nejlépe točivé háky. Háky nejsou součástí balení. Délka provazů včetně houpačky: 155 cm. (Nastavitelná délka lana.)
  • Rozměr sedátka: 30 x 32 x 30 cm.
  • Barvy a provedení se mohou lehce odlišovat od výrobků zde zobrazených.

  OLYMPTOY s.r.o.,

  Okružní 781

  250 81 Nehvizdy

  Česká republika

      Dcera dostala houpačku do pokojížku ve dvou letech, venku jsme měli plastovou, ale protože už je velká holka a máma měla v létě na rukách miminko, koupili jsme stejnou houpačku i ven, protože jsem nebyla schopná dceru s plnýma rukama do houpačky vysadit. Houpačku jsme dali nízko tak aby si do ní mohla vlézt i vylézt sama a byla víc samostatná. Když houpačka přišla potěšilo mě, že má bezpečnostní ohrádku, kterou ta naše stará neměla, přece jenom mladší dcerka se bude chtít také houpat a mohla by propadnout. Bezpečnostní popruh je pod houpačkou spojený plastovou přazkou, takže když ho nepotřebujete, nebo chcete aby dítě vylezlo samo, jednoduše ho rozepnete.

      Mladší dcerka začala pěkně sedět (10 měsíců), takže s přicházející zimou se venkovní houpačka přesunula dovnitř a holky se mohou houpat obě zaráz, takže nemůže srazit jedna druhou. Starší si houpačku obsluhuje skoro sama, jen potřebuje houpat a mladší díky popruhu nemůže vypadnout. Spokojené jsou obě a houpání se jím moc líbí. Jen co odejde zima, dáme houpačku zase ven,  abychom si užili sluníčka.

      Tentokrát mám jedno drobné mínus. Po půl roce, co byla houpačka venku na sluníčku a dešti se jí loupe barva, takže před dalším použití venku bude chtít přetřít. I když výrobce uvádí, že houpačka je pro venkovní použití doporučuji, pokud chcete, aby Vám vydržela stále pěkná ji chránit před deštěm a sundávat, venku bude trošku trpět.

  A kterou vyzkoušíte vy?

  https://www.feedo.cz/obchod/vysledky-hledani/houpa%C4%8Dka%20woody/

  Alena

  aalleennkkaa7
  11. dub 2017    Čtené 29x

  Plan Toys Balancing boat, 3y+

  • bez formaldehydových lepidel a chemikálií
  • barviva na vodní bázi
  • pro rozvoj jemné motoriky
  • koordinace
  • koncentrace
  • socializace
  • 6 párů zvířátek v šesti barvách, kostka a kleštičky
  • nejmenší zvířátko je dlouhé 3 cm

      Tak už máme doma tříleťačku, nějak hrozně rychle to uteklo. Z malého miminka, které je závislé na mamince, vyrostla slečna s vlastním názorem a nejčastější větou „mámo ty jsi to zase popletla, takhle se to nedělá. Ty jsi ale popletka.“.

      Tuto hračku jsem vybrala za prvé proto, že nás nevzali do školky, tak abychom doma nasimulovali kolektivní hru. Za druhé proto, že se dcera vzteká kdykoliv se jí něco nepodaří, tak abychom podpořili její trpělivost a protože se mi prostě líbila, oproti ostatním podobným hrám je tato podle mě krásná, nemá jen barevná kolečka, ale zvířátka, takže s dětmi procvičíte jak poznávání barev, tak zvířátka, mluvení i různé básničky.

      Hra obsahuje 2 žirafy, 2 klokany, 2 krokodýly, 2 oslíky (koníky), 2 ovečky, 2 síkorky, kleštičky (vidle) a hrací kostku. Na oslíkovi a kleštích se prostě neshodneme.

  Princip hry

      Hra má jednoduchý princip. Hodit kostkou a buď rukou, nebo kleštičkami (vidlemi) dát do lodičky zvířátko patřičné barvy. Hru jsme upravili a někdy hrajeme bez kostky. Někdy hrajeme s dcerou, někdy všichni, až jdou holky spát, hraji jen s manželem (hra zaujme všechny). Těžko říct jestli je těžší hrát s kostkou nebo bez ní, děti prostě hrají citem a někdy mám co dělat abych dceřiny šílené kreace vyrovnala.  S dospělým, už je to opravdu hra na kočku a na myš a snaha naskládat to tomu druhému co nejkomplikovaněji. Hra dceru baví a mě taky. První pokus, o společenskou hru, který jsem učinila, byla hra Člověče, nezlob se!, kde jsou místo čísel obrázky. Hra je také od tří let. Do domečku málo kdy dostaneme, alespoň jednu figurku J. Dcera neudrží většinou směr. Oproti tomu zde zvířátka zvládneme naskládat na palubu všechna a poté je kleštičkami ještě vyskládá.

  Půjčíme ho sestřičce?

      Néé. Mamí to je hra pro velký holky, by to žužlala, to se nedělá. Sestřičce se hra taky strašně líbí, zvířátka jsou prostě parádní, krásně barevná a mají jednoduché tvary, a protože už sestřička leze a stojí, nic před ní neschováme. Ale až jí neporostou zoubky a přestane do všeho kousat, tak ji přibereme. My se totiž o hračky umíme rozdělit a děti mají stejně největší radost, když se to nepovede a zvířátka spadnou dolů a udělají bác.

  Děkujeme za možnost vyzkoušet

  https://www.feedo.cz/plan-toys-balancni-lod/

  aalleennkkaa7
  11. dub 2017    Čtené 69x

  PLAN TOYS Melodický xylofon

  • cca 12 x 40 cm
  • 8 barevných kovových klapek C, D, E, F, G, A, B, C
  • palička
  • 3 oboustranné kartičky s písničkami: Jingle Bells, Frere Jacques, Savez – Vous Planter Les Choux?, Mary had a Little Lamb, Ode to Joy, Au Clair De La Lune
  • Vyrobeno v Thajsku. www.plantoys.com

  Čištění: hračky se jednoduše stírají vlhkým hadříkem nebo je umyjte vodou a poté důkladně osušte, skladujte v suchu, nenamáčejte více než 24 hodin, nepoužívejte antibakteriální spreje a čisticí prostředky

      Asi všechny děti milují zvukové hračky a rodiče přemýšlí kam je nenápadně shovat aby byl chvilku klid. Takže se mi příbuzení diví, že ten kdo zvukové hračky dětem pořizuje jsem především já. Ostatním jsem to zakázala, hned po narození první dcery. Něco jiného je totiž plastové zvíře hrající 15 sekund melodii pořád dokola a dítě, které ťuká paličkou do bubínku a „řve“ tluče bubeníček, tluče na buben. U této hračky mě zajímalo jestli jsem schopná tříletou dceru naučit písničku nebo ne.

  Xylofon je krásně zpracovaný, kovové destičky jsou přichyceny na gumových špuntících, hračka vypadá trvanlivě i pro roční náruživou hráčku.

  Xylofon mě mile překvapil skrýší na paličku, děti vede jednoduše k uklízení, tak aby byly věci na svém místě.

      U xylofonu mě lehce zarazilo, že místo H je na klapce B, ale je tomu tak i u ostatních, jen jsem tomu nikdy nevěnovala pozornost. Klapku používáme pro obě noty.

  Nápaditě jsou udělány noty v barvě klapek, podle kterých se krásně hraje. Tohoto nápadu jsme využily a udělaly si s holkami noty vlastní. Na internetu najdete nepřeberné množství písniček a pak už stačí jen pastelky a můžete zpívat a hrát vaše oblíbené. Mě zaujaly stránky http://www.detskestranky.cz/ kde je obrovské množství písniček a říkanek a celý soubor na výuku hry na zobcovou flétnu, který mě přiměl šáhnout do šuplíku a zavzpomínat na základní školu a pokusit se dětem doplnit hru o další nástroj.

      Xylofon u nás slaví úspěch, dcera si zamilovala Rolničky, rolničky. Cinká si tedy podle svého a do toho, se snaží zpívat naučený text. Podle not hraje červená, oranžová zelená. Komplikované je pro ni v této hře barevné spektrum xylofonu, kdy zpívá světle a tmavě zelená. Dcera s tím nemá evidentně žádný problém, jen nám jako posluchačům to přijde úsměvné a při vybarvování not, to chce najít dvě rozdílné červené, tak aby to děti nepletlo. Aby zvládla všechno dohromady potřebuje ještě čas.

  Půjčíme ho sestřičce?

      Samozřejmě. Roční dcera z něho má snad ještě větší radost než ta starší. Vykulené oči a pusa dokořán. Neskrývanou dětskou radost kazí starší vysvětlováním, že palička se drží obráceně, na jejich hře je krásně vidět jak se mění uchopování věcí a děti dělají většinu věcí intuitivně. Vyhrají si i spolu – starší cinká na xylofon a mladší do toho plácá rukama na stůl.

      Xylofon určitě doporučujeme, vyhraje si s ním celá rodina. Není problém na něm zacinkat písničku ani pro ty co na hudební nástroj nikdy nehrály ani pro babičky, které už hůř vidí na noty. Pokud chcete jedno malinkaté bezvýznamné mínus, nemám hudební sluch, ale F jsme ohodnotili spíš na Fis, ve většině písniček to není znát, všimli jsme si toho u Pásla ovečky, kde se přechází nejvíc právě z F na G. Bohužel si paličku oblíbila mladší dcerka i jako kousátko a hrozně se vzteká, když jí ho bereme. Naštěstí je palička z kvalitního dřeva a není to na ní vůbec znát.

  Děkujeme za možnost vyzkoušet

  https://www.feedo.cz/plan-toys-melodicky-xylofon/

  Alena