icon
avatar
apacheeeAMBASADORKA
6. únor 2022    

I počítačová gramotnost je důležitá, nejen ta čtenářská 😂

avatar

A mimochodem byly sametově černé. Jsem kdysi někde četla.

6. únor 2022
avatar

@lleennttiillkkaa Ano, byly černé. Což by jednak asi každý tipnul jako první, jednak to jde vygooglit.

6. únor 2022
avatar

@rebe no dřív bych řekla - ale nemá tu WiFi na vygooglení, ale dneska má každý ty data. 🤣

6. únor 2022
avatar

@rebe Annu jsem nečetla, je v dlouhodobém plánu a tipla bych si růžové🙂 Bez wi-fi se těžko googlí.
@krtikkrtovaty Kdepak, každý je nemá, ani teda děcka ve škole (2. stupeň), řekla bych, že tak půlka, v některé třídě větší v jiné menší, samozřejmě někteří udělají pro kamarády hotspot (nebo jak se to píše).

6. únor 2022
avatar

@zuzkasim Na tohle stačí sebemenší data v mobilu nebo kamarád na telefonu, je to opravdu pár sekund. A stačí i vidět ten film, aby člověk tipnul černou.

6. únor 2022
avatar

@rebe Tak on je to s těma lístečkama asi spíš vtip. Ale teda výraz "sebemenší data v mobilu" mi přijde taky úsměvný, data buď mám nebo nemám, ne? U nás doma data nemá nikdo, doma stačí wifi, v práci mám internet též. Jinak samozřejmě, dá se někomu zavolat, film nevím, jak si člověk jen tak pustí, když si vzpomene (a tu wifi nemá).

6. únor 2022
avatar

@zuzkasim Ne, tak to není, můžeš mít neomezená data na stahování filmů a podobně nebo jen pár dat měsíčně k balíčku, která ti vystačí tak na dvě vyhledání spojení autobusem za měsíc. Třeba Vodafone měl ještě nedávno přesně takový balíček ke kreditu zdarma. Nemám data v mobilu, takže dobře cílem, že na zjištění jedné věci se jde připojit za pár korun. A tohle konkrétně je věc, která často bývá v křížovkách, takže “barva šatů Anny Kateřiny v knize” google najde hned. Je jasné, že to měl být vtip, ale nepovedl se, o to jde.

6. únor 2022
avatar

@rebe Aha, ale ten, kdo data nemá, tak si ani těch pár nevymyslí ani nesežene. A ten, kdo je má, s nimi samozřejmě buď hospodaří tak, aby si je využil na to, co potřebuje, pokud je nemá neomezená, nebo má smůlu. Zkrátka všichni "nějaká" data rozhodně nemají.

6. únor 2022
avatar

@zuzkasim Znovu opakuji, že nemám data v mobilu. Chápu, že mohou existovat místa, kde není možné zaběhnout k první hospodě nebo kavárně na free Wi-Fi nebo zazvonit u sousedů a požádat, jestli se mohu na pár minut připojit. Ale já osobně bych ty barvy prostě náhodně zkoušela a černé by byly nejpozději třetí, které bych vyzkoušela...

6. únor 2022
avatar

Miluju tyhle vtipy🙂! Smradata😂

6. únor 2022