icon
1 / 1
avatar

Miluju belugu. Uplne jsem na ni dostala chut 😊

15. únor 2022
avatar

Já sice dávám přednost "obyčejné" čočce, ale miluju čočku nakyselo 🤤

15. únor 2022
avatar

Pro mě taky dobrota. Ale děti to nechtějí. Naposledy uhádali, že ochutnají 5 zrníček čočky 😀

15. únor 2022
avatar

Tohle neznám, ale miluji červenou čočku, dělám z ní polívku která je fakt rychlovka.

15. únor 2022
avatar

Normální čočku už nekupuju, co jsem přišla na chuť černé, je skvělá. A u nás ji jedí i děti 🙏

15. únor 2022
avatar

Miluju čočku a děti naštěstí taky. Jen bych si k tomu nedala ty párky, nejím uzeniny.

15. únor 2022
avatar

U nás už se používá jen tato čočka,tu mi všichni jedi,i ti,co běžnou nejedli..

15. únor 2022
avatar

Belugu na kyselo máme dnes také k obedu, přítel ji má rád, já ji mám raději s korenovou zeleninou.

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@rosie18 já ji mam ze všech druhu čočky nejradši

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@emillyhk u nás už se ta klasická nejí vubec, kluky po ni vždycky hodně bolelo břicho 🤷‍♀️

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@jaja01k naši kluci teď taky mají období, ze čočku nechtějí. Vždycky ji měli rádi, ale jídelny jim ji bohužel zprotivily. Doufam, ze je to zase přejde

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@kolibricek36 červenou dělám hodně často, to je fakt megarychlovka

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@malenka3 černá je super, hlavně jak hezky drží vcelku 😊

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@herminka a co si k ní davas ty? U nás jsou parky málokdy, ale tuhle kombinaci mam rada

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@gigi2 ona je Fakt chuťové výborná 👏

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@pettrus1210 a co k ní mate dobrého?

15. únor 2022
avatar

My děláme kyselou čočku s "trojbojem" - mrkev, brambor, brokolice. Maso nejíme, ale i tak by toto dohromady bylo dost těžké (samé bílkoviny). Jinak čočku máme rádi všechny druhy.

15. únor 2022
avatar

@apacheee Vařené vajíčko a zeleninu.

15. únor 2022
avatar

O víkendu jsem dělala belugu poprve....

15. únor 2022
avatar

@apacheee Já někde v chytré výživové knize četla, že tím, že luštěniny obsahují hodně bílkovin, tak už by k nim nic jiného takového jít nemuselo...nejlépe je jíst ji se zeleninou... Ale je jasné, že ne každý to snese no. Já ji tak jím, zbytek rodiny k tomu potřebuje vajíčko.

15. únor 2022
avatar

U nás je čočka a hrachová kaše hodně často, celá rodina to dost často vyžaduje, kupujeme tedy obyč čočku, padnou u nás skoro 2 balení (dělám 2, ze zbytku pak polívku), takže u černé čočky by to dost lezlo do peněz...

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@asongforfay my jsme masoví a s tou další zeleninou někdy dělám taky, jen už to pro mě není rychlovka🙂

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@herminka děkuju za odpověď🙂

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@nany123 a co na ni říkáte?

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@sarihy nám k tomu to maso chybí k obědu, večer klidně, ale jako to hlavní jídlo to máme zažitý ještě s něčím. Babička třeba k čočce vždycky dělala hodně uzený.

15. únor 2022
avatar

Miluju belugu. Ale nechutná mi s uzeninou, ale s mrkví a volskym okem. Dávám do toho arabské koření od Antonína.

15. únor 2022
avatar

@apacheee Jasný, já to chápu, jen výživově je to dle všeho pak už až moc těch bílkovin...prý..

15. únor 2022
avatar

U nás frčí s rýží a pak zelenina. Miluju dhal a čočku bez rýže si už neumím představit

15. únor 2022
avatar

My do belugy dáváe kořenovou zeleninu a kyselíme ji balsamicem. Díky tomu děti začaly mít rády balsamico i do salátů. A děláme ji jako přílohu, třeba k pečenému kuřeti.

15. únor 2022
avatar

Jaký je v ní rozdíl ?

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@sarihy v mém jídelníčku je bohužel bílkovin věčný nedostatek, tak tohle je pro mě prima varianta jak aspoň občas naplnit denní potřebu. Nevím, čím to je, ale s těma bílkovinama bojuju dlouhodobě:(

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@bertoldina děkuju za tip!

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@lucluclucluc vidíš, já si vůbec neumím představit čočku s rýží, ale asi to bude hodně tím, že obecně rýži moc neholduju 😉

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@rebe díky za tip, Zuzi 🙂

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@sunysara mrkni tady, mají hezky zpracované:
https://www.vitalia.cz/clanky/4-barvy-cocky-vyb...

Jinak za sebe můžu říct, že je moc dobrá chuťově a líbí se mi, že je i po uvaření taková pevná.

15. únor 2022
avatar

@apacheee Všichni to snědli, včetně dětí (prvotní: "..jéé, to vypadá hnusně"..). Rychla připrava, bílkoviny ..St.syn má zjištěnou alergiii na mléko a pro me je plus, že je to i rychlé na přípravu a jako příloha se nemusí nijak zvlášt ochucovat.

15. únor 2022
avatar

@kolibricek36 jakou děláte polévku z červené cocky?

15. únor 2022
avatar

@blka čočku a pokrájenou mrkev dám vařit, po uvaření dochutim soli a pak přidám trochu másla, to je vše, pro obměnu přidám krutony. Je to dost u nás zrave.

15. únor 2022
avatar

@apacheee děkuji moc

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@blka já dělám podobně jako
@kolibricek36 , jen místo vody přidávám většinou vývar. A většinou k ní opékáme houskové kostičky. Je moc dobrá a krásně se tím zužitkuje zbytek čočky - málokdy to odhadnu přesně🙂

15. únor 2022
avatar

@apacheee vždyť jo, krutony jsou kousky opecenych rohlíků či housek, případně chleba. Zuzitkuji i starší pečivo.

15. únor 2022
avatar

@apacheee
@kolibricek36 a ta polévka se pak už nerozmixuje?

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@kolibricek36 jasný, já jen, že někdo krutony nazývá jen takové ty kupované z obchodu. Ale ty mi stejně nechutnají tolik jako ty domácí🙂

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@mmm12345 můžeš oboje, když nedělám krémovou, tak nemixuju

15. únor 2022
avatar

@apacheee
@kolibricek36 díky, někdy ji zkusím. Já nemám čočku ráda, takže ji nevarim ( a vlastně ani jiné luštěniny). Tak tohle bych mohla zkusit.

15. únor 2022
avatar

@mmm12345 já ji tedy nemixuju.

15. únor 2022
avatar

@apacheee aha, já si je dělám.

15. únor 2022
avatar

Jídlo určitě dobrota, ale úplně jinak bych ho vytunila, i s čočkou, párkem a vajíčkem jdou dělat kulinářské zázraky.

15. únor 2022
avatar
apacheee
autorAMBASADORKA

@2hanah klidně inspiruj🙂 Dnešním cílem byla opravdu hlavně rychlost 😀

15. únor 2022
avatar

U nás dělám luštěniny i 5x týdne. Zrovna dnes bude mix černá+ červená čočka + pohanka

17. únor 2022
avatar

Miluju ji, moje nejoblibenejsi cocka. Delam z ni indicky dhal nebo jen tak na pánvi se zeleninou a kořením

17. únor 2022